WIADOMOŚCI

Protesty rolników, ciągniki blokują drogi

fot. Podlaska Policja

W całej Polsce trwa zakrojony na szeroką skalę protest rolników, w wielu miejscach ciągniki blokują drogi. W województwie podlaskim, jak podaje policja, na wtorek (20.02) zaplanowanych jest 17 zgromadzeń, z czego 15 wiąże się z blokadami dróg. Policjanci kierują ruchem tam, gdzie wymaga tego sytuacja, a w miejscach blokad organizują objazdy. Niestety kierowcy samochodów ciężarowych muszą się liczyć z dłuższymi postojami.

O sytuacji na drogach województwa podlaskiego informuje rzecznik podlaskiej policji podinspektor Tomasz Krupa.

O godz. 9:25, rozpoczęła się blokada drogi węzeł Augustów DK 8 na wysokości wiaduktu. 200 ciągników, 90 ciągników ruszyło z Kobylina do węzła na S8 w Milewie Zabielnym.

(9:39) Z uwagi na planowane utrudnienia w Jeżewie policjanci w Rzędzianach zamknęli ruch dla pojazdów ciężarowych pojazdy ciężarowe ustawiane są przy prawej krawędzi krawędzi jezdni samochody osobowe przepuszczane są dalej w kierunku objazdów na węzeł Rzędziany

(9:45) Policjanci samochody osobowe kierują na węźle Rzędziany w kierunku Tykocina

(10:12) Blokada w Boćkach na odcinku od ulicy Zarzeckieĵ do ulicy Akacjowej, DK19. Wyznaczono objazdy dla osobówek drogami lokalnymi, od strony Bielska Podlaskiego przez ulica Brańska w Boćkach, Jakubowskie, Solniki, Żołoćki, Kolonia Andryjanki i wyjazd na DK19. Objazdy od strony Siemiatycz analogicznie: Kolonia Andryjanki, Żołoćki, Solniki, Jakubowskie, ulica Brańska w Boćkach i wyjazd na DK19. Objazdów dla ciężarówek nie ma. Około 70 ciągników na chwilę obecną, dojeżdżają kolejne.

(10:12) Blokada drogi w Sztabinie. Ciągników 51.

(10:43) Ważne ostrzeżenie dla kierowców samochodów osobowych jadących S8 w kierunku Warszawy kolejka samochodów ciężarowych sięga już od węzła Rzędzianach do Żółtek no i tutaj kierowcy samochodów osobowych mogą poruszać się lewym pasem ale wszystkich zachęcamy do tego żeby zdjąć nogę z gazu i bardzo uważać mijając oczekujące ciężarówki

Kolumna od strony Żubryna ok. 500 pojazdów, wjeżdża do Suwałk

(10:48) Rozpoczęcie protestu w Wojszkach DK19. W tej chwili ok. 15 ciągników, zalecany objazd dla pojazdów osobowych przez Doktorce i Suraż. Pojazdy ciężarowe oczekują.

(11:02) 100 ciągników i 50 samochodów osobowych blokuje rondo i skrzyżowanie w rejonie miejscowości Sokolany (drogi DW671 i DW673). Objazdy dla samochodów osobowych: z miejscowości Trzcianka w stronę miejscowości Szyndziel, Bogusze, Sokółkę. Z Sokółki na Kuźnicę i Sidrę droga DW673 zaś z Dąbarowy Białostockiej zjazd z DW673 na Sidrę. Pojazdy ciężarowe będą kierowane na pobliskie parkingi.

(11:17) Ignatki Osiedle DW678 rondo zablokowane z ul Działkową. W tej chwili ok. 50 ciągników. Proponowany objazd dla pojazdów osobowych przez Juchnowiec. Pojazdy ciężarowe oczekują.

(11:17) Zabłudów Kolonia rondo droga na Narew. W tej chwili 22 ciągniki. Proponowany objazd na Michałowo i Topolany dla pojazdów osobowych. Ciężarowe oczekują

Blokada drogi w Brańsku na DK 66, dwa punkty blokadowe: ulica Bielska i ulica Armii Krajowej. Zalecane objazdy: z Bielska Podlaskiego na Kiersnówek, w Brańsku ulica Boćkiwska, Piłsudskiego Mickiewicza i wyjazd na DK 66. Około 100 ciągników.

(11:18) Na S8 Jeżewo ok. 300 ciągników. Policjanci aby usprawnić ruch już na węźle Sierzputy na S61 blokują dalszą drogę na S8, kierując tiry na Ostrołękę

(11:38) Kuzie gmina Zbójna DW 645 blokada drogi. Na miejscu około 50 ciągników rolniczych.

(11:59) DK65, m. Knyszyn- droga zablokowana, rozpoczęcie zgromadzenia, ok. 100 ciągników rolniczych

(12:03) Brak objazdu dla samochodów ciężarowych, samochody osobowe objeżdżają ulicami Goniądzką, Rynek Białostocką a następnie drogą gruntową za rzeką Jaskranką

(12:29) W Suwałkach brak stałych blokad. Przejazd protestujących odbywa się ulicami miasta

(12:41) W związku z blokadą drogi w m. Boćki, policjanci na ul. Plac Jana Pawła II w Siemiatyczach kierują pojazdy ciężarowe na ul. Grodzieńską w kierunku Kleszczel.

(14:00) Kolumna pojazdów wyjeżdża z Suwałk w kierunku Żubryna.

(14:02) Jak informuje Rzecznik Podlaskiej Policji, rolnicy zapowiedzieli, że w Jeżewie Starym blokady mają potrwać przez dwie doby, czyli do czwartku (22.02) do godzin porannych.

W Augustowie, ciągniki mają blokować ruch do środy (21.02) w Boćkach do czwartku do godz. 16:00. W miejscowości Milewo Zabielne tak jak w Jeżewie.

O godz. 15.47, otrzymaliśmy informację o zakończeniu protestu w Korycinie.

Natomiast w Sokolanach rolnicy nadal strajkują.

(15:56) W Suwałkach już bez utrudnień.

(godz.16.02) Zgromadzenie w Wojszkach, Zabłudowie, Kuziu i Konarzycach zakończone – uczestnicy rozjeżdżają się.

(16:07) Knyszyn i Ignatki Osiedle zakończone zgromadzenie

(16:23) Protesty w Brańsku i Sztabinie zostały zakończone

Źródło: Rzecznik podlaskiej policji podinspektor Tomasz Krupa

ciągniki blokują drogi

fot. Podlaska Policja