Turystyka

Z POLREGIO na ferie zimowe

Ledwo minął okres świąteczno-noworoczny, a w niektórych województwach już od 15 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. POLREGIO jak co roku ma w ofercie kilkadziesiąt połączeń, które pozwalają skorzystać z wielu zimowych atrakcji turystycznych. Poniżej prezentujemy wybrane połączenia w poszczególnych województwach ułożone według terminu szkolnych ferii zimowych.

Specjalne oferty bilety tygodniowe i weekendowe

Dzięki naszym specjalnym ofertom w czasie ferii można będzie podróżować bez ograniczeń po całej Polsce. Można łatwo kupić je w mobilnej aplikacji mPOLREGIO, w automatach biletowych lub Videomatach POLREGIO, w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl, u obsługi pociągu oraz w kasach biletowych.

Na dwa tygodnie przerwy zimowej ponownie oferujemy Bilety tygodniowe na ferie, które w podobnej formule proponowaliśmy pasażerom także latem i cieszyły się one ogromną popularnością wśród podróżnych – były najchętniej kupowanym produktem POLREGIO.

Bilet tygodniowy na ferie w tańszej wersji kosztuje 109 zł i obejmuje wszystkie pociągi REGIO. Bilet za 129 zł zapewnia z kolei przejazdy pociągami REGIO oraz Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Arrivy. Sprzedaż biletów z tej oferty rusza 12 stycznia, a jest ona ważna przez całe ferie zimowe, czyli do 25 lutego. Nie obejmuje województwa pomorskiego i dolnośląskiego.

Niezależnie od ferii przez cały czas mamy w ofercie bilety weekendowe, które pozwalają odwiedzać ulubione miejsca w całej Polsce.

Mini bilet turystyczny kosztuje 47 zł i pozwala podróżować bez limitu pociągami REGIO od piątku od 18:00 do poniedziałku do 06:00. Bilet turystyczny, dostępny w cenie 58 zł umożliwia nieograniczone podróże pociągami po całej Polsce od 18:00 w piątki do 06:00 w poniedziałki.

Bilet jest honorowany w pociągach REGIO (za wyjątkiem pociągów specjalnych) oraz pociągach osobowych Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko – Kraków Olszanica), jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.polregio.pl.

– Ferie to idealny czas, by wybrać się z rodziną w podróż po Polsce, poznawać najpiękniejsze zakątki naszego kraju i historię. Dzięki rozbudowanej sieci połączeń regionalnych, jakie oferujemy, przemieszczanie się po całej Polsce jest szybkie i bezpieczne. Korzystając z naszej oferty, mieszkańcy województwa pomorskiego dotrą na narty do Szklarskiej Poręby, osoby podróżujące po Lubelskiem będą mogły podziwiać Roztocze, a poznaniacy czy łodzianie zwiedzą podmiejskie atrakcje. Z POLREGIO łatwo możemy zaplanować wyjątkowy wyjazd dla całej rodziny także ze względu na atrakcyjne ceny biletów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą zimową ofertą – mówi Adam Pawlik, Prezes Zarządu POLREGIO.

Termin ferii 22 stycznia – 4 lutego

Województwo podlaskie

W ferie można skorzystać z dwóch tras, które szczególnie nadają się na zimowe wypady: Białystok – Augustów – Suwałki oraz Białystok – Hajnówka, dzięki której możemy dotrzeć do Białowieskiego Parku Narodowego. Liczne szlaki piesze oraz rowerowe w Puszczy Augustowskiej i w okolicach Hajnówki zimą zamieniają się w znakomite trasy narciarskie. Natomiast z Suwałk łatwo dostać się do jedynego w północno-wschodniej części Podlasia kompleksu sportowego Szelment z wyciągiem narciarskim i ośmioma trasami zjazdowymi.

Województwo warmińsko-mazurskie

Mieszkańcy Warmii i Mazur mogą skorzystać m.in. z tras: Olsztyn– Szczytno – Ełk oraz Olsztyn – Iława nad najdłuższe jezioro w Polsce – Jeziorak. W przypadku silnych mrozów warto poszukać miejsc, w których trenują miłośnicy bojerów, np. na największym w kraju jeziorze Śniardwy (najbliższa stacja Pisz). Ponadto, dzięki modernizacji trasy kolejowej znowu dostępne są połączenia do Braniewa przez Ornetę.

Źródło: POLREGIO S.A.