KULTURA I ROZRYWKAWYDARZENIA NADCHODZĄCE

Amiya – koncert z cyklu Blues Fama

26 października, Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert bluesowej piosenkarki Amiyi, w ramach cyklu Blues Fama

Amiya (Amiya Amiyastart) – piosenkarka, autorka testów i muzyki, producentka, malarka, artystka.

Rok 2022 obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych. Działo się również na rynku muzycznym, gdzie na stałe rozgościła się bluesowa piosenkarka Amiya, która wyszła spod skrzydeł samej Brendy Boykin. Ubiegły rok był zdecydowanie jej czasem. Artystka znalazła się na szczycie rankingu Odkrycie Roku 2022 organizowanego przez Blues Top Polski (Twój Blues). Ponadto wylądowała na dziewiątym miejscu w konkursie Interia Muzyka „Pełnia Bluesa”, w kategorii „Płyta roku”, a wraz ze swoim zespołem zakwalifikowała się do finału międzynarodowego festiwalu „Blues Aperitiv /ALIVE” w Czechach. Została doceniona nie tylko przez fanów tego gatunku, ale również osoby z branży, którzy jej głos zaczęli porównywać do Amy Winehouse czy Kaliny Jędrusik.

Amiya na co dzień mieszka w Gdańsku. Obecnie jest w trakcie promowania swojej ostatniej płyty „Roots”, która powstała w stylistyce roots blues, cool jazz, soul, latin i funk. Jest to bardzo osobisty krążek i to nie tylko dlatego, że artystka jest autorką tekstów i muzyki czy producentką. Amiya na płycie opowiada o swoich przeżyciach, przez co ma się wrażenie, że słuchacz jest jej przyjacielem, któremu zwierza się ze swoich trosk. Płytę można posłuchać w internecie, a poszczególne kawałki prezentowane są również przez różne stacje radiowe w całym kraju.

Amiya

26 października 2023, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5

bilety: 30 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu), do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Skład zespołu:

wokal – Amiya
gitara – Kacper Wozniak
klawisze – Mateusz Nawrot
bas – Marek Nawrot
perkusja – Robert Jechanowski


Źródło informacji i fot.: Białostocki Ośrodek Kultury