Kultura i RozrywkaWydarzenia nadchodzące

Bluesowy Pomost – koncert w Famie

W 40. rocznicę śmierci Ryszarda „Skiby” Skibińskiego, Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert – Bluesowy Pomost. Koncert ten odbędzie się 19 czerwca 2023, w białostockim Klubie Fama.

W 2023 roku mija 40 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych polskich harmonijkarzy, lidera Kasy Chorych, członka grupy Krzak i pomysłodawcy festiwalu Jesień z Bluesem – Ryszarda „Skiby” Skibińskiego!

Bluesowy pomost to koncert, podczas którego usłyszymy różne utwory Skiby, zarówno z czasów Kasy Chorych, jak i zespołu Krzak. To projekt łączący pokolenia – na scenie pojawią się znani i doświadczeni muzycy (m.in. z Kasy Chorych i Cynamonowej Kaczki), ale także uczniowie szkoły Studio Gitary Grzegorz Kluczyński, którzy być może po raz pierwszy stykają się z twórczością białostockiej legendy.

Skibę i jego drogę muzyczną wspominać będzie także Robert Trusiak, miłośnik i znawca historii białostockiego bluesa, autor leksykonu „Białostocki odcień bluesa”, współautor (wraz z Markiem Gąsiorowskim) ukazującej się właśnie książki „Skiba. Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim”.

Bluesowy Pomost
19 czerwca 2023, godz. 19:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
Bilety: 25 zł/przedsprzedaż, 30 zł/w dniu koncertu – w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Skład zespołu:
Łukasz Przybysz – gitara
Maks Pużyński – gitara
Grzegorz Kluczyński – gitara
Mateusz Kaczyński – gitara basowa
Grzegorz Kawałko – gitara basowa
Paweł Szerszenowicz – perkusja
Tomek Kamiński – harmonijka
Ewa Duszczenko – wokal


Źródło informacji i grafika: BOK