EdukacjaWIADOMOŚCI

Konkurs fotograficzny “W KADRZE”

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku ogłasza konkurs fotograficzny “W KADRZE”. Nagrodą jest wyjazd w Bieszczady!

Konkurs ma na celu zainspirowanie dzieci do odważnego świadczenia o byciu Polakiem i dumnym ukazywaniu swojej przynależności do Narodu polskiego oraz jego historii, poprzez m.in. obchodzenie świąt narodowych, takich jak Święto Flagi 2 maja i święto Konstytucji 3 Maja.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów w wieku 9-14 lat. Aby wziąć w nim udział, wystarczy wykonać fotografię, obrazującą obchody świąt narodowych 2 i 3 maja. Do fotografii należy dodać krótkie hasło wyrażające wdzięczność i przywiązanie do wolnej Ojczyzny.

Nagrodą dla zwycięzców jest darmowy pobyt na obozie w Bieszczadach, w formule „bez telefonu”, w terminie 15-21 lipca 2023 roku.  Z całodobowym wyżywieniem (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), na miejscu jest kuchnia obozowa i jadalnia.

Dzieci będą miały możliwość poszerzania swojej wiedzy pod okiem doświadczonych pracowników i edukatorów Instytutu Pamięci Narodowej. 

W programie m.in.:
  • warsztaty historyczno-edukacyjne, 
  • gry i zabawy, 
  • konkursy plastyczne, 
  • wędrówki po górach z doświadczonym przewodnikiem górskim, 
  • pełne przygód zwiady terenowe, 
  • wieczory ze śpiewem przy ognisku i akompaniamencie gitary.

Laureaci będą uczestniczyli także w kursach pierwszej pomocy oraz zapoznają się z życiorysami wyjątkowych postaci z historii Polski, w tym z życiem i działalnością – Danuty Siedzikówny „Inki”.
Konkurs i obóz ma na celu poszerzenie wiedzy historycznej na temat ważnych postaci historii Polski XX w.

Jakie zadanie mają uczestnicy?

1. Wykonanie fotografii obrazującej  obchody świąt narodowych 2 i 3 maja.

2. Dołączenie krótkiego hasła wyrażającego wdzięczność i przywiązanie do wolnej Ojczyzny. Zdjęcia konkursowe można wykonać na obszarze województwa podlaskiego.

3. Pracę konkursową należy przesłać na adres: marzena.zieziula@ipn.gov.pl do 15 maja 2023 r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 czerwca 2023 r.

Konkurs fotograficzny „W KADRZE”

Źródło informacji i grafika: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku