MOTORYZACJAWarto wiedzieć

Utrudnienia w ruchu na ulicy Bohaterów Monte Cassino

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że od 14 lutego 2023 r. na ulicy Bohaterów Monte Cassino, w rejonie skrzyżowania z Św. Rocha, planowane są utrudnienia w ruchu.

Kierowcy muszą przygotować się na trzy etapy utrudnień:
  • Etap I: Jazda na wprost możliwa będzie tylko jednym pasem ruchu w danym kierunku. Jadąc w kierunku dworca PKS, za skrzyżowaniem z ul. Św. Rocha ruch miejscowo zostanie przekierowany na przeciwległy pas ruchu ul. Bohaterów Monte Cassino. Jadących od strony dworca PKS obowiązywał będzie także zakaz skrętu w lewo, w ul. Św. Rocha, w kierunku torów kolejowych.
  • Etap II: Jazda na wprost możliwa będzie tylko jednym pasem ruchu w danym kierunku. Jadąc od strony dworca PKS w kierunku ul. Poleskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Św. Rocha, ruch miejscowo zostanie przekierowany na przeciwległy pas ruchu.
  • Etap III: W zależności do etapu prowadzonych robót sanitarnych liczba pasów ruchu do jazdy na wprost zostanie ograniczona do jednego w danym kierunku.

Powyższe utrudnienia potrwają około 2 tygodni i związane są z realizacją kolejnego etapu inwestycji dotyczącej przebudowy układu drogowego w ramach Intermodalnego Węzła Komunikacyjnego w Białymstoku.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych termin wprowadzenia zmian w organizacji ruchu i występowania utrudnień może ulec zmianie.

Źródło informacji: UM Białystok