KULTURA I ROZRYWKA

Wystawa fotografii przyrodniczej

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na Wystawę Okręgu Podlaskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wernisaż wystawy – 3 lutego 2023 w foyer kina Forum. Na wystawie zaprezentowane zostanie 40 fotografii autorstwa 16 członków Okręgu Podlaskiego ZPFP.

Członkowie Okręgu Podlaskiego to z jednej strony miłośnicy natury w każdym jej wymiarze, z drugiej – pasjonaci fotografii przyrodniczej na najwyższym poziomie. Są nie tylko wnikliwymi i cierpliwymi obserwatorami, ale także popularyzatorami urokliwej podlaskiej przyrody. Swoje umiejętności oraz wiedzę przekuwają na piękne i wartościowe oryginalne i niepowtarzalne kadry. To doświadczeni fotografowie legitymujący się bogatym portfolio zdjęciowym, osiągnięciami w krajowych i międzynarodowych konkursach oraz dorobkiem wystawienniczym.

Okręg Podlaski jesienią 2019 roku z inicjatywy pięciu fotografów: Katarzyny Gubrynowicz, Elizy Kowalczyk, Rafała Kowalczyka, Krzysztofa Onikijuka oraz Michała Kościa. Obecnie liczy siedemnastu członków reprezentujących wszystkie zakątki województwa podlaskiego.

Wystawa Okręgu Podlaskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody
wystawa 40 fotografii
Żubry - wystawa fotografii przyrodniczej

Okręg Podlaski jest trzynastym i jednocześnie najmłodszym Okręgiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Region północno-wschodniej Polski, w którym działa OP ZPFP, przyciąga, inspiruje i stwarza wymarzone warunki dla fotografów. To cztery parki narodowe, Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski, ze swoimi specyficznymi florą i fauną. To również nostalgiczne nieskażone pejzaże urzekające o każdej porze dnia i roku. To wreszcie niezapomniane spotkania w cztery oczy z dziką, fascynującą, tą małą i tą największą, zwierzyną.

Wernisaż wystawy: 3 lutego 2023, 19:00
wystawa czynna do 12 marca 2023 w godz. 14:00-21:00

foyer kina Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Premiera wystawy odbyła się na XVIII Festiwalu „Wizje Natury 2022” w Centrum Kultury Izabelin.

Źródło informacji i fot.: Białostocki Ośrodek Kultury