KULTURA I ROZRYWKA

Wystawa „Światło” – autorstwa Grupy Artystycznej Mistral

19 marca (wtorek) o godz. 18:00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku zostanie uroczyście otwarta wystawa „Światło”, autorstwa uczestników Grupy Artystycznej Mistral, pod kierownictwem Marty Pokojowczyk.

Światło – temat przewodni

Światło to zagadnienie poruszane w dziejach sztuki od wieków. Prezentowane na wystawie obrazy, wykonano m.in. w technice olejnej i akrylowej na płótnie. Przedstawiają one autorskie interpretacje tematu światła. Inspirację stanowiła natura, jak również własne otoczenie. Autorzy prac to: Agnieszka Orzeszkowska, Arkadiusz Przybysz, Justyna Łapińska- Druć, Katarzyna Laskowska, Katarzyna Strynkowska, Marta Łubińska, Swietłana Gonczarowa, Teresa Trusiak, Alina Jakoniuk, Ewa Orłowska, Malgorzata Machometa, Krystyna Witczak, Zofia Bielecka, Maja Przygodzka.

– W tym roku skupiliśmy się na temacie światła, poruszanym od wieków w dziejach sztuki. Autorskie interpretacje tego zagadnienia, wykonane w technice olejnej i akrylowej na płótnie, dotykają tematu dosłownie i w przenośni. Inspirację dla twórców stanowiła natura, jak również własne otoczenie – sytuacje zaobserwowane w życiu codziennym – opowiada Marta Pokojowczyk instruktorka Grupy Artystycznej Mistral.

Fotografie Wiktora Wołkowa inspiracją dla twórców

Prezentowane na wystawie prace to nie tylko płótna. Znajdą się tam również prace na papierze wykonane w technice akwareli. W tym wypadku inspiracją były fotografie Wiktora Wołkowa – artysty-fotografika specjalizującego się w fotografii pejzażu i przyrody Polski północno-wschodniej.

Wernisaż wystawy

Wernisaż wystawy „Światło” Grupy Artystycznej Mistral odbędzie się 19 marca (wtorek) o godz. 18:00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro). Ekspozycję można oglądać od wtorku do piątku w godz. 10:00-17:00. Wstęp wolny.

Wystawa będzie czynna do 11 kwietnia.

Źródło informacji i grafika: Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku