EDUKACJA

Białostockie licea i technika w rankingu „Perspektyw”

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku na 13. miejscu wśród najlepszych liceów w Polsce! Po raz kolejny w rankingu szkół ponadpodstawowych miesięcznika „Perspektywy” białostockie II LO znalazło się na pozycji lidera w województwie podlaskim.

W XXIII edycji ogólnopolskiego rankingu liceów znalazło się niejedno białostockie liceum i technikum. Na liście liceów najwyższą pozycję (13. miejsce) zajęło II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Wysoką lokatę w zestawieniu „Perspektyw” ma też I LO im. Adama Mickiewicza (29. miejsce). Natomiast w pierwszej setce techników ulokowało się Technikum Elektryczne (47. miejsce) oraz Technikum Handlowo-Ekonomiczne (72. miejsce).

Ranking zawiera też listy najlepszych szkół z poszczególnych województw. Najlepsze liceum w naszym województwie to II LO w Białymstoku. Drugie miejsce przypada w udziale I LO w Białymstoku. W pierwszej trójce znalazło się też I Społeczne LO w Białymstoku. Natomiast najlepsze w województwie podlaskim technikum to Technikum Elektryczne w Białymstoku. Drugą lokatę zajęło Technikum w Sejnach. Trzecie na podium jest Technikum Handlowo-Ekonomiczne w Białymstoku.

Komisja rankingowa podczas ustalania kolejności szkół kierowała się takimi kryteriami, jak wyniki maturalne, osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych, wyniki egzaminów zawodowych.

Ranking jest dostępny na stronie www.perspektywy.pl.

Tekst: UM Białystok
fot. Marcin Jakowiak /UM Białystok