WIADOMOŚCI

„Skrzaty” z przedszkola w Choroszczy zaprezentowały Jasełka

Tradycją już jest, że co roku, bliżej Świąt Bożego Narodzenia w Gminie Choroszcz rozbrzmiewają Jasełka. Najczęściej mają one wdzięczną dziecięcą oprawę. W Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy co roku to starszaki wcielają się w postaci związane z Narodzinami Jezusa. Po czym wszyscy dzielą się opłatkiem.

Nie inaczej było w tym roku: 20 grudnia br. odbyło się spotkanie opłatkowe w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy. „Skrzaty” pani Anny Sokolskiej pięknie przypomniały wszystkim historię Narodzenia Pana Jezusa. Razem ze społecznością Przedszkola, obejrzeli ją też zaproszeni goście: Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, Izabela Dąbrowska Dyrektor M-GCKiS w Choroszczy, Irena Kosakowska-Kalata – przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 15 w Choroszczy, Marta Maleszewska – przedstawicielka Rady Rodziców, Józef Waczyński – prezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy, a także Grzegorz Krysiewicz – prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała”.

Na zakończenie, Pani Dyrektor Bożena Lenczewska przeczytała fragment Pisma Świętego, po czym, tak jak nakazuje polska tradycja, uczestnicy podzielili się opłatkiem.

Źródło informacji i fot.: Urząd Miejski w Choroszczy