KULTURA I ROZRYWKA

Bilety na spektakle Teatru Dramatycznego już w sprzedaży

Choć sezon urlopowy trwa w najlepsze, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku rozpoczął sprzedaż biletów na spektakle grane we wrześniu i październiku. Nowy sezon 2022/2023 instytucja zainauguruje premierą sztuki „Chłopcy” Stanisława Grochowiaka w reżyserii Adama Biernackiego. W repertuarze nie zabraknie też znanych i lubianych przez białostocką publiczność przedstawień.

Już od września widzowie mogą się spodziewać powrotu na afisz tytułów, które podbiły ich serca w ostatnim czasie: „Pomoc domowa” oraz „Boeing, Boeing” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza, „Makbet” w reżyserii Grzegorza Suskiego, a także uwielbiane przez publiczność „Zapiski oficera Armii Czerwonej” w reżyserii Andrzeja Jakimca. Po rocznej przerwie na scenę wracają „Treny” – współczesna inscenizacja dzieła Jana Kochanowskiego w reżyserii Grzegorza Suskiego.

Nowy sezon rozpocznie premiera sztuki „Chłopcy” w reżyserii Adama Biernackiego. Opowieść Stanisława Grochowiaka to ciepła, pełna humoru historia o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności. Połączenie różnych temperamentów czyni ze spektaklu pełną ekspresji opowieść o ludzkich emocjach.

Spektakle będą prezentowane w różnych miejscach Białegostoku, m.in.: w Kinie TON (Rynek Kościuszki 2), Auli Uniwersytetu w Białymstoku (przy ul. Świerkowej) oraz Uniwersyteckim Centrum Kultury (przy ul. Ciołkowskiego).

Na początku października odbędzie się szósta edycja festiwalu „Kierunek Wschód”. W ramach przeglądu wystąpią teatry zza wschodniej granicy Polski, prezentujące kulturę pogranicza. Jako organizator wydarzenia, instytucja zaprezentuje „Makbeta” w reżyserii Grzegorza Suskiego.

Ostatni sezon pokazał, że mimo remontu i utrudnień z nim związanych, widzowie chętnie nas odwiedzają. Mamy nadzieję, że również w tym roku frekwencja dopisze. Planujemy kilka ciekawych premier oraz – wzorem lat ubiegłych – realizację różnorodnych projektów – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Bilety na spektakle są dostępne na stronie internetowej: dramatyczny.pl oraz w kasie biletowej przy ul. Suraskiej 1. Szczegółowe informacje na temat repertuaru z podziałem na lokalizacje będzie można sprawdzić na stronie internetowej instytucji.

tekst i fot.: dramatyczny.pl