PrzestępczośćWIADOMOŚCI

Podlaska Policja rozbiła grupę zajmującą się kradzieżami z włamaniem aut

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wspólnie z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w ramach grupy zajmującej się zwalczaniem przestępczości samochodowej, zatrzymali sześć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Od ubiegłego roku, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji i kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, rozpracowywali grupę osób zajmującą się między innymi kradzieżami z włamaniem luksusowych samochodów.

Wszystko zaczęło się w maju ubiegłego roku. Doszło wtedy do dwóch kradzieży z włamaniem pojazdów oraz 7 takich usiłowań w różnych dzielnicach Białegostoku. We wszystkich tych przypadkach do zdarzeń dochodziło nocą. O tym, że auta zostały skradzione, bądź ktoś próbował je ukraść, właściciele poszczególnych samochodów dowiadywali się rano.

Kryminalni prowadzący sprawę ustalili, że podejrzani mogą mieć też związek z czerwcową kradzieżą z włamaniem samochodu na jednym z białostockich osiedli, a także z trzema kradzieżami z włamaniem aut oraz jednym usiłowaniem kradzieży z włamaniem pojazdu na terenie województwa mazowieckiego.

Podejrzanych zatrzymano w pierwszym tygodniu sierpnia ubiegłego roku. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 25 do 62 lat. Dwóch z nich to mieszkańcy Podlasia, natomiast pozostali to mieszkańcy województwa mazowieckiego. Mężczyźni zatrzymani zostali w jednej z miejscowości na terenie powiatu białostockiego, na „gorącym uczynku” bezpośrednio po kradzieży z włamaniem samochodu.

Policjanci ustalili również, że grupę tę mógł założyć, a następnie nią kierować 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Każdy z mężczyzn usłyszał już zarzuty. Zarzuty te dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem samochodów i usiłowań kradzieży z włamaniem pojazdów. Ponadto, najstarszemu z zatrzymanych przedstawiono również zarzut nielegalnego posiadania broni.

Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Wartość strat pokrzywdzonych wynikająca z kradzieży z włamaniem samochodów została oszacowana na ponad milion sto tysięcy złotych. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tekst i fot.: Policja Podlaska