WIADOMOŚCI

Powiększona i unowocześniona hala produkcyjna w fabryce SaMASZ-u

Hala produkcyjna fabryki SaMASZ powiększyła się o dodatkowe 4 tys. m². Nowoczesne maszyny rolnicze i komunalne będą teraz produkowane na powierzchni 3 ha.

W ostatnim czasie została zakończona rozbudowa hali produkcyjnej SaMASZ. Obecnie, produkcja maszyn prowadzona jest na powierzchni 3 ha. Z roku na rok, popyt na nasze produkty jest coraz większy, czego następstwem jest zwiększanie planów produkcyjnych. Tylko w tym roku produkcja maszyn wzrosła o 15% w stosunku do ubiegłego roku. Nowa infrastruktura pozwoli poprawić efektywność procesów produkcyjnych, a w rezultacie zwiększyć moce produkcyjne zakładu.

Nowoczesność i ergonomia

Nowa część hali produkcyjnej zostanie wyposażona w nowoczesny system laserowego cięcia blach. System składa się z automatycznego magazynu blach, 2 laserów i 2 systemów załadunkowo-rozładunkowych z możliwością sortowania wyciętych detali. Dodatkowo, w nowej hali zostaną posadowione prasy krawędziowe do gięcia blach oraz magazyn do przechowywania półfabrykatów i obsługi kooperantów.

Rozbudowa hali i zainstalowane w niej maszyny pozwolą realizować większość potrzeb we własnym zakładzie przy tym samym zużyciu energii.

Inwestycja w nowoczesny system laserowego cięcia blach pozwoli zwiększyć nasze możliwości w wycinaniu laserowym o ponad 120%. Do tej pory, lasery zapewniały nam możliwość wykonania tylko 60% potrzeb, pozostałe 40% wykonywaliśmy dzięki współpracy z kooperantami. Rozbudowa hali i zainstalowane w niej maszyny pozwolą realizować większość potrzeb we własnym zakładzie przy tym samym zużyciu energii. W nowej hali zostaną posadowione także prasy krawędziowe. Niektóre z nich przeniesiemy z obecnej lokalizacji, a dwie kolejne zostaną zakupione w ramach prowadzonej inwestycji. Nowością będzie stworzone pierwszego w firmie zrobotyzowanego stanowiska do gięcia blach na jednej z pras krawędziowych.

Większa produkcja – więcej miejsc pracy

Rozbudowa hali kosztowała 11 milionów złotych. W związku z nową inwestycją oraz większą produkcją, planowane jest zwiększenie zatrudnienia.  Dzięki rozbudowie hali produkcyjnej i zainstalowanym tam maszynom, będziemy mogli realizować większość potrzeb we własnym zakresie. To z kolei przełoży się na lepszą efektywność produkcji. Oficjalne otwarcie nowej hali zaplanowano na ostatni kwartał 2022 r.

Materiały prasowe: Paulina Borodziuk – SaMASZ
opr.: mm