WIADOMOŚCI

Kolejny nielegalny salon gier hazardowych

  • Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali w Łomży kolejny nielegalny salon hazardowy.
  • Podczas akcji mundurowi zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych.
  • Za nielegalne urządzanie tego typu gier grożą surowe kary.

Funkcjonariusze KAS z Łomży ustalili, że w jednym z budynków w centrum miasta działa nielegalny salon gier hazardowych. Po wejściu do lokalu wyposażonego w monitoring służący do selekcji klientów mundurowi ujawnili 4 automaty do tego typu gier.

Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu eksperymenty kontrolne, które potwierdziły nielegalny charakter urządzeń. Przebywająca w lokalu 22-letnia kobieta została przesłuchana. Ustalana jest jej rola w procederze.

Maszyny, a także znalezione podczas przeszukania notatki dot. rozliczeń za gry i klucze do automatów, zostały zabezpieczone do wszczętego przez KAS postępowania.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Przypominamy

Nie daj się oszukać i chroń swoich bliskich. Reaguj, gdy masz podejrzenie urządzania nielegalnych gier hazardowych. Informacje można do nas zgłaszać za pośrednictwem Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS nr 800 060 000 oraz mailowo na powiadomKAS@mf.gov.pl.

tekst i fot. KAS