KULTURA I ROZRYWKA

WEEKEND W BTL

Białostocki Teatr Lalek w najbliższy weekend zapewni różnorodność wrażeń i doświadczeń: będzie co oglądać, ale i słuchać – nie tylko na scenie.

Zaczynamy od zwiedzania w Noc Muzeów! W sobotę o godz. 16:00 BTL otworzy podwoje Piwnicy Lalek. W niezwykłej atmosferze podziemnych przestrzeni teatru będzie można nacieszyć oczy widokiem najciekawszych lalek królujących niegdyś na scenie BTL. Opowiedzą o nich specjalistki pracowni plastycznej. Piwnica Lalek będzie dostępna dla zwiedzających do godz. 19:00.

A już o 19:30 na scenie kameralnej BTL pojawi się Michał Jarmoszuk – znany białostockiej publiczności aktor BTL (m.in. z roli Casanovy), tym razem zaprezentuje się jako autor muzyki, tekściarz i wykonawca. Towarzyszyć mu będzie grono utalentowanych muzyków. Wśród nich: Martyna Tober-Jarmoszuk, Marek Kubik, Andrzej Grześ, Przemysław Figiel, Mateusz Kaczyński, Michał Kamiński. JARMO wystąpi także w niedzielę o godzinie 20:00. Bilety do na bycia na stronie internetowej i w kasie BTL.

Również w niedzielę – o godz. 13:00 – na spotkanie zaprasza Marta Guśniowska, która wraz z aktorami Białostockiego Teatru Lalek przygotuje czytanie jednej ze znanych baśni w autorskiej wersji. Wszyscy, którzy znają teksty naszej dramatopisarki, wiedzą, że obcowanie z nimi to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Z kolei o 15:00 na głównej scenie BTL pokażemy „Sen nocy miłości”, czyli barwną adaptację Szekspirowskiego „Snu nocy letniej” w reżyserii Marka Zákosteleckiego.

BTL zaprasza!

WEEKENDOWY PROGRAM WYDARZEŃ W BTL:

14.05 SOBOTA

 • 16:00-19:00 – zwiedzanie Piwnicy Lalek w ramach akcji „Noc Muzeów”. Wstęp wolny.
 • 19:30 – JARMO, czyli koncert Michała Jarmoszuka

15.05 NIEDZIELA

 • 13:00 – czytanie baśni Marty Guśniowskiej
 • 15:00 – SEN NOCY MIŁOŚCI reż. Marek Zákostelecký
 • 20:00 – JARMO, czyli koncert Michała Jarmoszuka

Kontakt z Działem Upowszechniania Teatru:

tel. 85 742 50 31 wew. 112, 115
tel. 85 742 50 33
organizacja@btl.bialystok.pl


JARMO

Białostocki Teatr Lalek zaprasza na koncert Michała Jarmoszuka – znany białostockiej publiczności aktor, tym razem zaprezentuje się jako autor muzyki, tekściarz i wykonawca.

Jarmo może być pewnego rodzaju artystyczną alternatywą na rzeczywistość, którą obserwuję, analizuję i przepuszczam przez siebie. Odkąd pamiętam kocham muzykę, która stymuluje moją wyobraźnię i wrażliwość. Jest moim motorem napędowym i źródłem satysfakcji. W ten sposób spełniam swoje marzenie. – mówi o swojej muzycznej pasji Michał Jarmoszuk.

Jarmo to ciągłe poszukiwanie stylów wypowiedzi oraz fuzji skojarzeń, myśli zawartych w refleksyjnych tekstach i dźwiękach. Album został nagrany w lutym 2022 r. Do tej pory kompozycje można było usłyszeć na portalach streamingowych, takich jak YouTube, Spotify, Tidal czy iTunes. Napisane, skomponowane i zaaranżowane w domowym zaciszu utwory po raz pierwszy zostaną zaprezentowane na żywo już 14 i 15 maja w Białostockim Teatrze Lalek, gdzie Michał Jarmoszuk na co dzień spełnia się jako aktor. Towarzyszyć mu będzie grono utalentowanych muzyków. Wśród nich: Martyna Tober-Jarmoszuk, Marek Kubik, Andrzej Grześ, Przemysław Figiel, Mateusz Kaczyński, Michał Kamiński.

Bilety do na bycia na stronie Białostockiego Teatru Lalek:

https://www.btl.bialystok.pl/repertuar/ oraz w kasie Teatru.

TWÓRCY:

 • muzyka, teksty i śpiew: Michał Jarmoszuk
 • chórki: Martyna Tober-Jarmoszuk, Michał Kamiński
 • perkusja: Andrzej Grześ
 • bas: Mateusz Kaczyński
 • gitara: Przemysław Figiel
 • instrumenty klawiszowe: Marek Kubik
 • opieka artystyczna: Jacek Malinowski

Tekst: Białostocki Teatr Lalek
fot. Paulina Angielczyk