WIADOMOŚCI

Zachowanie kierowców na przejazdach kolejowych

W piątek 50 białostockich policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, z lądu i z powietrza sprawdzało, jak uczestnicy ruchu drogowego zachowują się na przejazdach kolejowych. Policjanci ujawnili blisko 180 wykroczeń, z czego prawie 80 dotyczyło niestosowania się do znaku STOP.

Przejazdy kolejowe to miejsca, w których wszyscy kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Skutki zdarzeń drogowych w tych miejscach są najczęściej tragiczne. Dlatego też w miniony piątek 50 policjantów białostockiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei sprawdzało, jak uczestnicy ruchu drogowego zachowują się na przejazdach kolejowych i czy stosują się do obowiązujących przepisów.

Przyglądali się, czy kierowcy stosują się do znaku STOP, do sygnalizacji świetlnej, czy też nie wyprzedzają przed i na przejeździe kolejowym. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze reagowali na wszelkie nieprawidłowości.

Dzięki wsparciu policjantów z białostockiej grupy SPEED, zachowania kierowców obserwowali również z powietrza. Oko kamery ich drona zarejestrowało wiele nieprawidłowości.

Mundurowi ujawnili blisko 180 wykroczeń, z czego prawie 80 dotyczyła niestosowania się do znaku STOP.

tekst i fot.: KMP Białystok