KULTURA I ROZRYWKA

Premiera sceniczna musicalu “Szaleństwa Panny Anny”

W niedzielę 3 kwietnia w NIE Teatrze odbędzie się premiera sceniczna musicalu „Szaleństwa Panny Anny” w reżyserii Doroty Białkowskiej. Planowane są dwa pokazy: na godz. 12.30 i na godz. 15.00. Przedstawienie muzyczne oparte jest na motywach książki Lucy Maud Montgomery w przekładzie Rozalii Bernsteinowej „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Autorski projekt Białostockiej Akademii Musicalowej to opowieść, która napełnia optymizmem. Ciepła, zabawna i mądra historia dzięki, której chłoniemy ponadczasowe wartości takie jak miłość, przyjaźń i rodzina. Ze względu na pandemię musical został zarejestrowany w poprzednim sezonie warsztatowym w formie filmu. Premiera odbyła 29 maja 2021 r. w Kinie Helios. Teraz Akademia zaprezentuje przedstawienie na żywo przed publicznością. W rolach głównych zobaczymy dzieci i młodzież w wieku 6 do 14 lat.

Za scenariusz musicalu oraz reżyserię odpowiada Dorota Białkowska. Autorską muzykę skomponował Marcin Nagnajewicz, teksty piosenek napisali – Dorota Białkowska i Bartłomiej Łochnicki. Choreografię stworzyły Hanna Mocarska i Paulina Wróblewska. Słuchaczy aktorsko przygotowali: Kamila Wróbel-Malec i Dawid Malec. Za przygotowanie wokalne młodych artystów odpowiadają Marta Bacajewska i Bartłomiej Łochnicki.

Zapraszamy.

BAM Akademia Musicalowa
fot. Marta Bacajewska