WIADOMOŚCI

Oszust oferował wynajem cudzego lokalu

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali 20-letniego oszusta, który na jednym z portali internetowych oferował wynajem cudzego lokalu. Mężczyzna pobierał zaliczki za wynajem, po czym znikał. 20-latek usłyszał 6 zarzutów oszustwa w tym jedno jego usiłowanie. Za przestępstwa o które jest podejrzany, grozi kara do 8 lat pobawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu kryminalni z białostockiej jedynki współpracując z policjantami z Łap zatrzymali 20-latka, który w grudniu na portalu internetowym oferował wynajem mieszkania.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany mężczyzna wynajął mieszkanie na 3 doby, a następnie podając się za właściciela zamieścił ogłoszenie z ofertą wynajmu. W niedługim czasie pojawili się pierwsi zainteresowani chęcią najmu lokalu. Mężczyzna od czterech zainteresowanych osób pobrał zaliczkę, natomiast przekazanie kluczy do lokalu miało nastąpić w innych terminach. Nigdy jednak do tego nie doszło.

Śledczy ustalili również, że ten sam 20-latek w styczniu nie uregulował płatności za wynajem innego mieszkania w centrum Białegostoku. Wartość start oszacowana przez pokrzywdzonych to blisko 6500 złotych. 20-latek wpadł w ręce kryminalnych w ubiegłym tygodniu, na terenie gminy Łapy. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów oszustwa, w tym jeden zarzut usiłowania tego przestępstwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do osób, które zostały oszukane w osatnim czasie w podobny sposób o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji I w Białymstoku telefon 47 711 32 11.