Warto wiedziećWIADOMOŚCI

26-latek pijany i bez uprawnień za kierownicą audi

Dzięki czujnej i wzorowej postawie mieszkańca powiatu augustowskiego policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Siedzący za kierownicą audi 26-latek miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo jechał na zakazie, a jego auto nie miało ważnych badań technicznych. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Dyżurny suwalskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca powiatu augustowskiego, że  jedzie w kierunku Suwałk za pijanym kierowcą. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadące przed nim audi co chwila „łapie” pobocze, po czym zjeżdża na przeciwległy pas ruchu.

Zgłaszający na bieżąco informował dyspozytora numeru alarmowego o trasie przejazdu nietrzeźwego kierowcy. Kiedy auto wjechało na teren powiatu suwalskiego mundurowi zatrzymali pojazd. Okazało się, że za kierownicą siedzi 26-letni mieszkaniec powiatu augustowskiego. Kierowca nie chciał wysiąść ze swego samochodu i wyraźnie było czuć od niego alkohol. W uchwycie na napoje policjanci zauważyli otwartą puszkę z piwem. Kilka innych puszek i butelek z piwem leżało na fotelu pasażera i na wycieraczce.

Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Kilka miesięcy temu stracił prawo jazdy za wcześniejszą jazdę po alkoholu i ma zakaz prowadzenia pojazdów do maja 2025 roku.

Jego auto natomiast nie miało ważnych badań technicznych, dlatego policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. Warto przypomnieć, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna odpowie również za jazdę bez uprawnień.

Tekst i fot.: KMP Suwałki