KULTURA I ROZRYWKA

Promocja książki i koncert

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza w czwartek, 3 lutego 2022 r., o godz. 17:00, do Spodków PIK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku na koncert zespołu „Ponad Chmurami” oraz spotkanie promujące książkę „Płynąc po dnie Niemna” Roberta Pawłowskiego.

 „Płynąc po dnie Niemna” Roberta Pawłowskiego

Płynąc po dnie Niemna” to powieść przedstawiająca gehennę codziennego życia Polaków i Białorusinów zamieszkujących Grodzieńszczyznę i Nowogródczyznę. To historia oparta na faktach i prawdziwych losach ludzi. Akcja powieści zaczyna się w czasach I wojny światowej, a kończy w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Dzięki tej powieści możemy zrozumieć postawy ludzkie oraz perfidną politykę Związku Sowieckiego i III Rzeszy.

Zespół „Ponad Chmurami” (Katarzyna i Nikodem Jacuk) działa od 2013 roku. Wtedy właśnie spotkało się dwoje młodych ludzi wychowanych na muzyce krainy łagodności. Podczas koncertu usłyszą Państwo zarówno autorskie kompozycje artystów do tekstów polskich poetek: Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto Koczan i Hanny Woś Dewińskiej z najnowszej autorskiej płyty zespołu, której premiera odbyła się w czerwcu 2021 roku, jak i utwory Bułata Okudżawy oraz Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach.

Źródło informacji i fot.: PIK w Białymstoku