MOTORYZACJAWIADOMOŚCI

PĘDZIŁ 196 KILOMETRÓW NA GODZINĘ NA KRAJOWEJ 66

Kierowca skody jechał 196 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązywała „dziewięćdziesiątka”. Policjanci z bielskiej drogówki nagrali pirata drogowego na krajowej 66. 39-letni mieszkaniec powiatu białostockiego został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

W sobotę, policjanci z bielskiej drogówki, sprawdzali prędkość z jaką jeżdżą kierowcy na krajowej 66. Jest to jedna z dróg o największym natężeniu ruchu pojazdów. Po 8, na odcinku pomiędzy BIelskiem Podlaskim a Kleszczelami, kamera ich nieoznakowanego radiowozu nagrała pirata drogowego, który jechał 196 kilometrów na godzinę. Na tym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 kilometrów na godzinę. Okazało się, że za kierownicą skody siedział 39-letni mieszkaniec powiatu białostockiego. Mężczyzna za przekroczenie prękości o 106 kilomentrów na godzinę, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Tylko od początku roku na bielskich drogach doszło do 19 wypadków, w których 5 osób straciło życie, a 18 zostało rannych.

Informacja i video: KPP Bielsk Podlaski
fot. pixabay.com