WIADOMOŚCI

Zatrzymano Mołdawianina z podrobionymi dokumentami

Mołdawianina z podrobionymi dokumentami zatrzymali Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Augustowie. Zatrzymany posługiwał się podrobionymi na wzór oryginału prawem jazdy i polską kartą pobytu.

Podczas pełnienia służby, funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie, zatrzymali do kontroli drogowej opla na polskich numerach rejestracyjnych. Wobec kierowcy – obywatela Mołdawii – przeprowadzono kontrolę legalności pobytu. W jej trakcie okazało się, że cudzoziemiec przekroczył termin dozwolonego pobytu w strefie Schengen.

Podczas kontroli, 30-letni Mołdawianin przedstawił polskie prawo jazdy oraz polską kartę pobytu, których autentyczność została zakwestionowana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. W ciągu dalszych sprawdzeń okazało się, że oba dokumenty zostały podrobione na wzór oryginału. Cudzoziemiec nie posiadał polskiego prawa jazdy, tym samym prowadził pojazd bez uprawnień.

Obywatel Mołdawii został zatrzymany, a w związku z posługiwaniem się podrobionymi dokumentami, prawa jazdy i karty pobytu, grozi mu:

– kara grzywny,
– ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodatkowo za wykroczenie, tj. prowadzenie pojazdu bez uprawnień, dodatkowo grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny minimum 1500 złotych.

Mołdawianin w efekcie prowadzonego postępowania administracyjnego otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu do kraju pochodzenia. Zatrzymany 30-latek ma również zakaz ponownego wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i państw strefy Schengen na okres 1 roku.

Źródło informacji i fot.: Podlaski Oddział Straży Granicznej