EDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

6-letnia Klaudia Komosińska wyróżniona na Festiwalu Dwa Teatry

Klaudia Komosińska, sześcioletnia uczestniczka zajęć teatralnych organizowanych przez Fundację Pracownia Teatralna, zdobyła prestiżową nagrodę aktorską za rolę Alusi w słuchowisku „Baśń o dziewczynce, która zgubiła niebo” podczas 23 Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia „Dwa Teatry – 2024” w Sopocie.

– Ta nagroda to nie tylko wielka radość. To przede wszystkim potwierdzenie, że to co robimy w Pracowni na rzecz rozwoju pasji i umiejętności naszych podopiecznych oraz wychowania artystycznego do tworzenia i odbioru sztuki (nie tylko teatralnej) jest dobre. I skuteczne. To potwierdzenie wartości i jakości naszej pracy. Sukcesy naszych wspaniałych podopiecznych tych najmniejszych, średnich i całkiem dużych motywują nas do dalszych twórczych działań, dodają skrzydeł i radości naszej pracy pedagogicznej – powiedziała Justyna Godlewska-Kruczkowska, Prezes Fundacji Pracownia Teatralna, aktorka Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Było to dla nas mega zaskoczenie, coś czego totalnie się nie spodziewaliśmy. Myśleliśmy, że udział w słuchowisku, to będzie taka krótka, fantastyczna przygoda. Ale łezka w oku się zakręciła. Galę oglądaliśmy bardzo przejęci. Po obejrzeniu dotarło do nas jak wspaniała i ważna to nagroda. W gronie tak znanych i znakomitych artystów znalazła się Klaudia. Ogarnia nas szczęście i radość, pękamy z dumy. Dziękujemy Justynie Godlewskiej – Kruczkowskiej za wiarę, pomoc i świetne podejście; Dorocie Sokołowskiej za możliwość uczestniczenia w jej fantastycznym projekcie i dobroć, którą obdarzyła naszą córcię. To ich wspólny sukces. Myślę, że to dopiero początek wspaniałej przygody i współpracy. Przede wszystkim z Pracownią Teatralną, w której jesteśmy od początku i nie zamierzamy się rozstać – powiedziała wzruszona mama Klaudii, Magdalena Komosińska.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Bardzo się cieszę, nie spodziewałam się, nawet mi się nie śniła taka nagroda – tak mówi laureatka nagrody aktorskiej Klaudia Komosińska.

Festiwal „Dwa Teatry” w Sopocie jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń promujących teatr radiowy i telewizyjny w Polsce. Skupia wybitnych twórców i artystów z całego kraju. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło czternaście spektakli telewizyjnych, jury oceniało również dwadzieścia trzy słuchowiska radiowe.

Fundacja Pracownia Teatralna od początku powstania prowadzi dynamiczne działania na rzecz edukacji kulturalnej. Oferuje bogatą ofertę szeroko rozumianych zajęć teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To miejsce, w którym pod okiem doświadczonych instruktorów i edukatorów podopieczni rozwijają wyobraźnię, ekspresję oraz umiejętności komunikacyjne. Pokonują lęki i ograniczenia, a przede wszystkim eksplorują niezmierzone i piękne światy sztuki. Fundacja Pracownia Teatralna jest również organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Doroty Radomskiej.

Źródło informacji i fot.: Fundacja Pracownia Teatralna

Klaudia Komosińska
Klaudia Komosińska jako Filiżanka z Gabrielem Ginterem w roli Imbryczka-Strażniczka, w przedstawieniu „List miłosny” Karoliny Krot. Pracownia Teatralna, czerwiec 2024