KULTURA I ROZRYWKATurystyka

SloWołkow Tour – wycieczka rowerowa

W niedzielę 2 czerwca 2024r., o godz. 9:00 spod białostockiego ratusza wyruszy SloWołkow Tour, czyli wycieczka rowerowa z Białegostoku do nowo otwartego oddziału Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej.

Muzeum Podlaskie w Białymstoku i Gmina Turośń Kościelna zapraszają do udziału w tym wydarzeniu. Koszt wycieczki: 30 zł/os. Bilety można zakupić w Ratuszu w Białymstoku lub w Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej. Informacje i zapisy: 513 381 713, e-mail: wolkow@muzeum.bialystok.pl

Wycieczka rowerowa jest doskonałym sposobem na utrzymanie dobrego samopoczucia, świetnej kondycji fizycznej i weekendowy relaks. A gdyby tak połączyć przyjemną dwukołową eskapadę z fotografią i magią podlaskich krajobrazów? Takie rzeczy tylko w Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej!

Wybierz się na rowerową wycieczkę spod białostockiego ratusza do nowo otwartego oddziału Muzeum Podlaskiego, zachwyć się piękną przyrodą i przy okazji spal kilka (a może nawet kilkadziesiąt) kalorii😉 Celem podróży będzie uroczystość zasadzenia pamiątkowego dębu im. Wiktora Wołkowa na terenie muzeum, po której organizatorzy zapraszają na mały catering i oprowadzanie po wystawie stałej.

Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa położone jest u progu Narwiańskiego Parku Narodowego, który zachwyca o każdej porze roku. Meandrująca rzeka Narew, rozległe łąki i bagna, a także gęste lasy to raj dla miłośników przyrody. Można tu obserwować rzadkie gatunki ptaków, podziwiać kwitnące na wiosnę łąki i wyruszyć na wycieczkę kajakiem lub rowerem. Gmina Turośń Kościelna słynie z rozbudowanej sieci szlaków rowerowych, które prowadzą przez najpiękniejsze zakątki doliny. W wycieczce będzie też uczestniczył Wójt Gminy, Grzegorz Jakuć, prywatnie pasjonat kolarstwa.

Po uroczystości, organizatorzy wszystkim chętnym wykonają pamiątkowe zdjęcia przy użyciu zabytkowego aparatu skrzynkowego 9×12 i pierwszego aparatu Wiktora Wołkowa Agfa Box. 

SloWołkow Tour – wycieczka rowerowa.
2 czerwca 2024 r., zbiórka przed Ratuszem w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

⌚ Godziny wyjazdu grup:
🚲 Grupa I godz. 9:00
🚲 Grupa II godz. 9:15
🚲 Grupa III godz. 9.30


Źródło informacji i fot.: Muzeum Podlaskie w Białymstoku

Okolice Turośni Kościelnej
Okolice Turośni Kościelnej fot. L. Wróbel
Koszulki, które otrzymają wszyscy uczestnicy wycieczki SloWołkow Tour
Koszulki, które otrzymają wszyscy uczestnicy wycieczki
Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa fot. L. Wróbel
Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa fot. L. Wróbel