SPORT

Maja Łakoma poczwórną medalistką Mistrzostw Polski Kadetek!

Jesteśmy świeżo po tegorocznych Mistrzostw Polski Kadetów rozgrywanych w Szczawnie Zdroju. Maja Łakoma została poczwórną medalistką turnieju, zdobywając medal w każdej kategorii – grze drużynowej, indywidualnej, deblowej i mieszanej.

Zawodniczka Dojlid Białystok prezentowała bardzo wysoki poziom przez cały turniej. Na drodze do półfinału gry pojedynczej nie straciła żadnego seta, co potwierdzało jej świetną dyspozycję. Półfinałowy pojedynek z Wanessą Kulczycką był prawdziwym roller-coasterem emocji. Dziewczyny szły łeb w łeb przez cały mecz, każdy set rozstrzygał się w końcówce. W szóstym secie Maja obroniła piłkę meczową przy wyniku 9:10. W siódmym secie prowadziła już 7:3 i wszystko wskazywało na to, że sięgnie po finał. Niestety rywalka nadrobiła punktową stratę, wygrywając ostatecznie 11:8.

Oprócz świetnego występu w singlu Maja wywalczyła srebrne medale w drużynie, deblu i mikście. Drugie miejsce w turnieju drużynowym z Marysią Karczmarz wykraczało poza oczekiwania stawiane przed turniejem. W grze mieszanej w parze z Kacprem Perkowskim tenisiści z Podlasia ulegli nieznacznie Katarzynie Rajkowskiej i Samuelowi Michnie, przegrywając finał w piątym secie. W deblu z Wanessą Kulczycką dziewczyny musiały uznać w finale wyższość Blanki Kusińskiej i Katarzyny Rajkowskiej.

„Wracamy do Białegostoku z pokaźnym pękiem medali, w ogólnym rozrachunku mistrzostwa uznaję za bardzo udane. Drużynowo Maja i Marysia zdobył wicemistrzostwo Polski, czego nikt się raczej nie spodziewał. Maja zdobyła medal w każdej kategorii, taka sztuka nie udała się żadnej innej zawodniczce.
Największy niedosyt odczuwam na pewno po półfinale singla. Pojedynek z Wanessą Kulczycką był wyrównany, do samego końca trzymał w napięciu. Maja prowadziła wysoko w siódmym secie, ale przy wyniku 6:2 Wanessa zmieniła znacząco taktykę. Zaczęła konsekwentnie trzymać piłkę po stronie backhandowej, co pozwoliło jej nadrobić stratę i ostatecznie zapewnić zwycięstwo.
” – komentuje trener Radosław Połubiński.

Serdecznie gratulujemy naszym kadetkom świetnego występu. Medale Mistrzostw Polski są wynikiem wieloletnich treningów i poświęcenia, co podkreślają trenerzy. Trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy!