SPORT

Silna reprezentacja na turnieje ogólnopolskie

W minioną niedzielę w Grajewie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów oraz młodzieżowców. Pośród osiemdziesięciu siedmiu uczestników nie mogło zabraknąć tenisistów Dojlid Białystok, którzy z powodzeniem rywalizowali szczególnie w starszych kategoriach wiekowych.

Pierwszy raz wszystkie kategorie toczyły zmagania przy stole w ciągu tego samego dnia. Mimo wielu spotkań zawody zostały poprowadzone bardzo sprawnie, wręcz wzorowo. W turnieju nie mieli obowiązku startować zawodnicy, którzy zajmują miejsca w pierwszej trzydziestce dwójce w rankingu ogólnopolskiego. W kategorii młodzieżowców były to Kamila Gryko i Julia Jackowska. Wśród juniorów w takiej sytuacji są Alan Kulczycki, Michał Wandachowicz i Jakub Matkowski oraz juniorki Michalinka Górska i Zuzanna Borek, a wśród kadetek Karolina Hołda i Julia Bartkiewicz. Wszyscy wymienieni mogli wziąć udział w zawodach jeśli chcieliby powalczyć o tytuł mistrza Podlasia. Mimo limitu zagrały tylko Zuzia Borek i Karolina Hołda – mówi Piotr Anchim, menadżer Dojlid.

Najpierw rozgrywany był turniej eliminacyjny, a następnie toczyły się mecze o mistrzostwo Podlasia. W młodziczkach i młodzikach prym wiodła Ósemka Białystok. Podobnie było w kadetach. W kategorii kadetek triumfowała natomiast Karolina Hołda z naszego klubu, a do mistrzostw zakwalifikowała się również Anna Pacelt. Z turniej eliminacyjnego juniorów do zawodów ogólnopolskich zakwalifikowali się Piotr Michalski, który został też mistrzem województwa oraz Dawid Chilicki. Mistrzynią województwa juniorek została Zuzanna Borek, a z turnieju eliminacyjnego wyszły Wiktoria Soczko i Julia Skwarek. Z turnieju eliminacyjnego młodzieżowców zakwalifikowała się jeszcze Julia Filipowicz. Nasze starty były bardzo solidne, co kolejny raz przekłada się na bardzo silną reprezentację naszego klubu w turniejach ogólnopolskich – dodaje Anchim.

Zawodnicy Dojlid, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Polski w kategoriach młodzieżowców, juniorów oraz kadetów: Kamila Gryko, Julia Jackowska, Julia Filipowicz, Michalina Górska, Zuzanna Borek, Wiktoria Soczko, Julia Skwarek, Alan Kulczycki, Michał Wandachowicz, Jakub Matkowski, Piotr Michalski, Dawid Chilicki, Karolina Hołda, Julia Bartkiewicz, Anna Pacelt.

Wszystkie promocje są już rozstrzygnięte. Zmagania główne zaczniemy po świętach od Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się po zbliżających się świętach – kończy menadżer Dojlid Białystok.

Tekst i fot.: UKS Dojlidy
opr.: pola