SPORT

Maja Łakoma z trzema medalami na Greece Open

Świetny występ Mai Łakomy zawodniczki reprezentującej UKS Dojlidy Białystok, na międzynarodowym turnieju w Grecji. Swój udział w turnieju, tenisistka zakończyła z dorobkiem 3 medali: brązowym w singlu, złotym w drużynie oraz złotym w mikście. Turniej Greece Open z cyklu Europe Youth Series, został rozegrany w ubiegły weekend w greckim Loutraki.

Turniej rozgrywany w Grecji zdominowali Polacy. W rozgrywkach drużynowych biało-czerwoni wygrali trzy z czterech spotkań finałowych, w których się znaleźli. Złoto zdobyły młodziczki (U13) , kadetki (U15) oraz kadeci (U15), młodzicy (U13) z kolei musieli uznać wyższość reprezentacji Rumunii. Kolejna fala sukcesów nadeszła w zmaganiach indywidualnych, gdzie nasza ekipa wywalczyła aż 13 krążków.

W sukcesie reprezentacji Polski duży udział miała po raz kolejny Maja Łakoma. Zawodniczka UKS Dojlidy Białystok rozpoczęła występ w Grecji od zwycięstwa w turnieju drużynowym, w którym grała w parze z Katarzyną Rajkowską. Dziewczyny znakomicie poradziły sobie w fazie grupowej, wygrywając cztery z pięciu spotkań. Jedyną porażkę na tym etapie zaliczyły w meczu z Rumunią, której zrewanżowały się później w finale. Maja zdobyła w nim komplet punktów, wygrywając singla oraz debla. 

Po kolejny złoty krążek Maja sięgnęła w mikście w parze z Kacprem Perkowskim. Podlaski duet nie miał sobie w Loutraki równych, wygrywając wszystkie rozegrane pojedynki wynikiem 3:1. W finale Maja i Kacper pokonali Jana Mrugałę w parze z Katarzyną Rajkowską. 

Świetną dyspozycję Mai potwierdził brązowy medal zdobyty w singla. W fazie grupowej nasza zawodniczka pewnie rozprawiła się z Mayą Madar z Rumunii (3:1) oraz Aretą Kompouri z Grecji (3:0). Żadnego problemu nie sprawiły jej też dwa kolejne pojedynki: o awans do ćwierćfinału ponownie pokonała Rumunkę Madar (3:0), a w ćwierćfinale nie dała najmniejszych szans Lily Andelbuncke z Belgii, tracąc zaledwie 12 punktów w całym pojedynku. Występ Mai zakończył się dopiero w półfinale, gdzie przegrała 0:3 z Rumunką Andreą Baiasu. 

Serdecznie gratulujemy Mai znakomitego występu i trzymamy kciuki za kolejne starty na arenie międzynarodowej!

EUROPE YOUTH SERIES GREECE OPEN 2024 – SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU

Źródło informacji i fot.: UKS Dojlidy Białystok