EDUKACJA

Młodzi choroszczanie szkolą swój angielski z native speakerem

To rewolucyjne podejście do nauki języka angielskiego! Projekt „Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy ze szkołą angielskiego online Tutlo, zawitał do Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy. Uczniowie taką formą zajęć, są zachwyceni!

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Choroszczy wzięła udział w programie, który umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. Dzięki temu młodzi ludzie mają unikalną możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych.

Do tej pory lekcje w SP Choroszcz prowadzili native speakerzy z Filipin, RPA, USA, Australii, Nowej Zelandii oraz z Korei. Są to osoby sprawdzone przez administratora projektu. A w spotkaniach wzięły udział dzieci z klas: I, II, IC, i VI. Opiekunką projektu, z ramienia SP Choroszcz, jest Pani Agnieszka Paliwoda.

Przed każdą lekcją z native speakerem ustalany jest temat i długość zajęć. Pani Agnieszka przeważnie wybiera czy sugeruje takie tematy, aby uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie już poznane słownictwo oraz przećwiczyć wymowę, dialogi itp. z nauczycielami, którzy od urodzenia mówią po angielsku. Jest to świetna okazja na ćwiczenie słuchania różnorodnych akcentów. Przede wszystkim jednak młodzi ludzie mają okazję rozmawiać tylko po angielsku, jako że native speakerzy nie znają polskiego.

Po każdym spotkaniu-lekcji, nauczyciel z zagranicy odsyła prowadzącemu ocenę pracy klasy, sugerując kogo nagrodzić, co poprawić, nad czym jeszcze popracować, a co poszło super. Uczniowie po zajęciach mają też szansę na indywidualne spotkania z nauczycielami z zagranicy poprzez platformę. Wystarczy, że założą konto, a otrzymają dostęp do setek lekcji i nauczycieli oraz do materiałów.

Platforma oferuje bowiem szereg korzyści i zalet:

  • interaktywne i inspirujące zajęcia grupowe, odbywające się online w szkolnych salach lekcyjnych
  • otwarty dostęp do lekcji – możliwość korzystania z zajęć zarówno w szkole, jak i z domu
  • wsparcie i pomoc w rozwoju językowym uczniów zespołu doświadczonych metodyków
  • bogate materiały dydaktyczne, w tym nagrania oraz webinary na żywo, które wspierają proces nauki
  • zasoby dotyczące gramatyki i konstrukcji czasowych: cenne źródła wiedzy dotyczące języka angielskiego, obejmujące tematy szkolne, jak i pozaszkolne.
lekcja z native speakerem
młodzi choroszczanie na lekcji z native speakerem
uczniowie SP w Choroszczy
uczniowie SP w Choroszczy na lekcji z native speakerem

    Źródło informacji i fot.: Urząd Miejski w Choroszczy