Warto wiedziećWIADOMOŚCI

Dostałeś takiego maila? Nie odpowiadaj, to oszustwo…

Kolejny już raz odnotowujemy wzmożoną działalność oszustów, którzy za pomocą poczty e-mail podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Zachowajmy szczególną czujność i ostrożność bo przestępcy tylko czekają na nasz błąd!

W ostatnim czasie do policjantów CBŚP docierają informacje o zwiększonej aktywności oszustów, którzy za pomocą poczty e-mail podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji.

Przestępcy masowo rozsyłają fałszywe wezwania do CBŚP, informujące o rzekomym „zajęciu komputera” przez służby, w związku z wykrytą m.in. pornografią dziecięcą.

Nie odpowiadajmy na tego typu wiadomości oraz nie przekazujmy osobom nieznanym naszych danych osobowych, informacji umożliwiających zdalny dostęp do konta bankowego, kodów BLIK, danych z karty kredytowej, jak również kryptowalut i gotówki. Ponadto nie klikajmy w podejrzane linki, w szczególności przesyłane za pomocą poczty elektronicznej. Jeśli otrzymaliśmy tego typu wiadomość to jest to z całą pewnością próba oszustwa.

Tak wygląda fałszywa wiadomość rozsyłana przez oszustów, pod żadnym pozorem nie odpowiadajmy na nią:

Dostałeś takiego maila? To oszuści podszywają się pod CBŚP

Zachowajmy wzmożoną czujność i ostrożność!

Zespół Prasowy CBŚP