WIADOMOŚCI

Opiekunka okradła chorego i jego żonę

Kryminalni z Augustowa zatrzymali 38-letnią opiekunkę chorego mężczyzny. Opiekunka, okazała się zwykłą złodziejką, która okradła chorego i jego żonę. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Augustowscy kryminalni zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu augustowskiego, podejrzaną o kradzież dokumentów i telefonu komórkowego. Do tej kradzieży doszło na początku marca. W tym czasie, 38-latka zatrudniła się jako opiekunka schorowanego mężczyzny. Zgodnie z ustaleniami, miała pracować w domu chorego i jego żony.

Kobieta tylko przez kilka dni pojawiała się w domu małżeństwa. Ostatniego dnia, gdy wyszła z ich domu, seniorka zorientowała się, że z jej torebki zniknął portfel z pieniędzmi i dokumentami. Kilka dni później schorowany mężczyzna słyszał, że pod nieobecność żony, ktoś wszedł do niezamkniętego domu. Wtedy, zniknął również telefon komórkowy.

Kryminalni pracujący nad sprawą ustalili miejsce pobytu i zatrzymali 38-latkę. Kobieta przyznała się, że okradła chorego i jego żonę a także do tego, że posługiwała się kartami bankomatowymi pokrzywdzonych.

38-latka na tą chwilę usłyszała zarzuty kradzieży dokumentów oraz telefonu komórkowego. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło informacji i grafika: KPP Augustów