SPORT

UKS Dojlidy – dwa wygrane mecze i jedna porażka

W miniony weekend odbyły się aż trzy spotkania pierwszej ligi kobiet z udziałem białostockich drużyn. Dojlidy I ograły w świetnym stylu Luzino tracąc zaledwie jeden punkt w całym meczu. Zawodniczki Dojlid II mogą z kolei mówić o słodko-gorzkim rezultacie – w piątek (16.02) wygrały wyjazdowy mecz z Chełmnem 6:4, a w niedzielę (18.02) uległy 4:6 zespołowi z Luzina.

Dojlidy II rozpoczęły weekend od znakomitego występu w wyjazdowym spotkaniu z Chełmnem. Dziewczyny pokonały na wyjeździe trzecią drużynę w tabeli, co może okazać się kluczowe w walce o utrzymanie w lidze. Komplet punktów dla Dojlid zdobyła Kamila Gryko, a po jednym zwycięstwie w singlach dorzuciły także Michalina Górska, Ania Pacelt i Wiktoria Soczko. Niedzielne spotkanie z Luzinem poszło już niestety trochę słabiej. Można pokusić się o stwierdzenie, że o wyniku meczu zaważyła słabsza dyspozycja Michaliny Górskiej, która nie wygrała żadnego singla. Oba pojedynki indywidualne wygrała Wiktoria Soczko, po jednym oczku dorzuciła także Ania Pacelt i debel Kamili z Michaliną. Ostatecznie ulegliśmy drużynie z Luzina 4:6. 

Dojlidy I nie dały z kolei dziewczynom z Luzina żadnych szans. W całym meczu straciły zaledwie jeden punkt, a sama gra wyglądała imponująco. Dzięki wysokiemu zwycięstwu umocniły swoją pozycje wicelidera grupy północnej 1 ligi kobiet.

„Za nami intensywny weekend. Dojlidy II zagrały na wyjeździe znakomicie – wygrana z trzecią drużyną w tabeli to duży sukces. Bardzo cieszy mnie też, że punkty dorzucił drugi stół, który do tej pory nie radził sobie najlepiej. Niestety ponad 1000 kilometrów w trasie dało o sobie znać – dzisiaj dziewczyny nie były już tak dobrze dysponowane, widać było w ich grze zmęczenie. Mogliśmy przełożyć mecz z Luzinem, ale wolałem pójść gościom na rękę, ponieważ oni też mają do nas dość daleko. Ktoś mógłby powiedzieć, że dzisiejszy wynik jest rozczarowujący, ale ja tak nie uważam – różnice między drużynami są mniejsze, niż mogłoby się wydawać. Drugi zespół w lidze wcale nie jest o niebo lepszy od przedostatniego. 

O wczorajszym meczu Dojlid I mogę mówić w samych superlatywach. Nie dość, że wygraliśmy bardzo wysoko, to wszystko oprócz wyniku też bardzo mi się podobało. Dziewczyny grały odważnie, miały dobre założenia taktyczne i skutecznie je realizowały. Mimo młodego wieku wykazują się dużą dojrzałością i sprawiają wrażenie bardziej doświadczonych niż są w rzeczywistości” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Trwający sezon I ligi kobiet zbliża się powoli ku końcowi. Drużyny Dojlid mają do zagrania jeszcze po 4 mecze, ale teraz czeka je dwa tygodnie przerwy. Gratulujemy weekendowych występów!

UKS Dojlidy I – GOSRiT Energa KTSK Luzino 9:1 (WYNIKI SZCZEGÓŁOWE)
UKS Dojlidy II – GOSRiT Energa KTSK Luzino 4:6 (WYNIKI SZCZEGÓŁOWE)
UKS Dojlidy II – Agro-Sieć LUKS Chełmno 6:4 (WYNIKI SZCZEGÓŁOWE)


Źródło informacji i fot.: UKS Dojlidy