Warto wiedziećWIADOMOŚCI

Przestawiając własne, uszkodził 6 aut i spowodował kolizję

Kierowca audi uszkodził 6 aut na parkingu i zderzył się z prawidłowo jadącym fordem. Mundurowym tłumaczył, że chciał tylko przestawić samochód. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Teraz mieszkaniec gminy Dąbrowa Białostocka za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dzielnicowi z Dąbrowy Białostockiej otrzymali informację o tym, że na jednym z parkingów w mieście kierowca audi uszkodził zaparkowane samochody. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że nie było to jedyne przewinienie 68-letniego mężczyzny siedzącego za kierownicą auta. Okazało się, że mieszkaniec gminy Dąbrowa Białostocka jadąc audi, uszkodził sześć zaparkowanych samochodów, a następnie zderzył się z prawidłowo jadącym fordem.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Tłumaczył mundurowym, że chciał tylko przestawić samochód i wypił tylko dwa piwa. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie przed sądem.

Źródło informacji i grafika: KPP Sokółka