Warto wiedziećWIADOMOŚCI

Strzelał z wiatrówki do znajomego, teraz odpowie za rozbój

Funkcjonariusze policji zatrzymali podejrzanego o rozbój 25 letniego mieszkańca Sokółki. Zatrzymany najpierw zabrał znajomemu telefon, a następnie zażądał portfela. Kiedy pokrzywdzony odmówił, znajomy wyciągnął wiatrówkę i strzelił do niego 3 razy.

Sokólscy policjanci otrzymali zgłoszenie od poszkodowanego o tym, że doszło do rozboju. W niespełna godzinę po tym zgłoszeniu podejrzany był już w rękach funkcjonariuszy sokólskiej patrolówki. Mundurowi ustalili, że 25 i 26 latek umówili się na jednej z ulic w mieście, by porozmawiać.

W trakcie spotkania 25-latek zabrał znajomemu telefon i zażądał, aby oddał mu też portfel. Kiedy mieszkaniec Sokółki odmówił, napastnik wyjął wiatrówkę i postrzelił go w udo. 26-latek próbował odebrać swoje rzeczy, wtedy podejrzany uderzył go pałką teleskopową i dwukrotnie strzelił do niego z wiatrówki w brzuch. Po tym zdarzeniu 25-latek odszedł, a poszkodowany powiadomił policjantów.

Mundurowi zatrzymali podejrzanego w jego domu. Podczas czynności znaleźli skradziony telefon i portfel oraz wiatrówkę i pałkę teleskopową. Mieszkaniec Sokółki usłyszał już zarzut rozboju i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu.

Grozi mu do 12 lat pobawienia wolności.

Źródło informacji i fot.: KPP Sokółka