Warto wiedziećWIADOMOŚCI

Kamera zarejestrowała jak przywłaszczył cudzy portfel

Policjanci sokólskiej patrolówki zatrzymali podejrzanego o kradzież. 42-latek, będąc w sklepie, przywłaszczył portfel leżący na ladzie. W portfelu były pieniądze i dokumenty. Mężczyzna nie spodziewał się, że całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Nagranie pomogło funkcjonariuszom ustalić tożsamość podejrzanego. Mieszkaniec Sokółki usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży dokumentów i ich uszkodzenia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niespełna dwie godziny, potrzebowali policjanci z sokólskiej patrolówki, żeby zatrzymać podejrzanego o kradzież portfela. 42-latek, będąc wcześniej w sklepie, przywłaszczył portfel leżący na ladzie, w którym było ponad 500 złotych i dokumenty. Podejrzany mężczyzna nie spodziewał się, że całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Po obejrzeniu nagrania, funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość podejrzanego. W trakcie przeszukania w domu mężczyzny, policjanci znaleźli skradziony portfel i odzyskali dokumenty.

Mieszkaniec Sokółki nie był jednak w stanie wytłumaczyć, co się stało z pieniędzmi. 42-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży dokumentów i ich uszkodzenia. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji i fot.: KPP Sokółka