WIADOMOŚCI

Salony hazardowe pod przykrywką kawiarenek internetowych

  • Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała dwa punkty, w których pod przykrywką kawiarenek internetowych organizowany był nielegalny hazard.
  • W lokalach w Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach funkcjonariusze z Białegostoku zabezpieczyli łącznie 7 stanowisk komputerowych służących do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.
  • Za urządzanie tego typu gier wbrew przepisom grożą kary finansowe oraz kara pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS skontrolowali dwa lokale w Bielsku Podlaskim oraz Siemiatyczach. Z ustaleń mundurowych wynikało, że pod przykrywką kawiarenek internetowych urządzane są w nich nielegalne gry hazardowe.

W punkcie w Bielsku Podlaskim funkcjonariusze zabezpieczyli 3 stanowiska komputerowe przystosowane do prowadzenia gier hazardowych. Oprócz komputerów znaleziono notatki związane z nielegalną działalnością oraz pieniądze pochodzące z wpłat graczy – blisko 3 tys. zł.

W lokalu w Siemiatyczach, który wyposażony był w monitoring pozwalający na identyfikację klientów, w ręce funkcjonariuszy wpadły 4 komputery, na których możliwe było prowadzenie nielegalnych gier hazardowych. Ponadto przy jednym z mężczyzn znajdujących się w pomieszczeniu znaleziono susz roślinny, prawdopodobnie marihuanę.

W obu lokalach zainstalowane było specjalistyczne oprogramowanie, które po opłaceniu odpowiedniej kwoty umożliwiało kredytowanie nielegalnych gier hazardowych na komputerach.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Takie osoby muszą również liczyć się z karami pieniężnymi 100 tys. zł za każde nielegalne urządzenie. Sprawę znalezionego suszu roślinnego przejęli siemiatyccy policjanci.

Źródło informacji i fot.: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku