KULTURA I ROZRYWKA

Premiera musicalu “Pinokio”

W niedzielę 23 kwietnia odbędzie się premiera musicalu „Pinokio” w reżyserii Doroty Białkowskiej. Autorem muzyki jest Marcin Nagnajewicz. Przedstawienie jest zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy wokalnej, aktorskiej oraz choreograficznej Słuchaczy Białostockiej Akademii Musicalowej. Najmłodsi artyści Białostockiej Akademii Musicalowej wystąpią przed publicznością w NIE Teatrze.

Przedstawienie muzyczne to adaptacja znanej i uwielbianej przez dzieci i dorosłych powieści Carla Collodiego o drewnianej kukiełce, która pokonuje liczne wyzwania, aby zostać prawdziwym chłopcem. To historia pełna ciepła, wzruszeń i ciekawych przygód. Ta piękna opowieść niesie ponadczasowe przesłanie – nigdy nie można się poddawać w dążeniu do celu. Pomimo tego, że droga bywa trudna i kręta – pójście na skróty nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego właśnie „Pinokio”? Pomysł na musical “Pinokio” pojawił się w mojej głowie dwa lata temu. Szukałam bajki, której głównymi postaciami będą dzieci – nasi najmłodsi Słuchacze. Specjalnie dla nich powstała adaptacja powieści Carlo Collodiego. Każdy dostał rolę i podczas pracy nad nią mógł szlifować swój warsztat aktorski, wokalny i taneczny. Praca nad pięknymi piosenkami, do których muzykę napisał Marcin Nagnajewicz była dużym wyzwaniem. Muzyka jest niezwykła i łączy różne gatunki muzyczne – reggae, swing, rap. Dzieci miały dużo zapału i wytrwałości – bez tego nie dalibyśmy rady. Ich niespożyta energia i talent dodawały nam skrzydeł. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w naszej wersji bajki “Pinokio” coś dla siebie, nie tylko dzieci – mówi Dorota Białkowska – reżyser.

Dorota Białkowska odpowiada również za scenariusz musicalu. Autorską muzykę skomponował Marcin Nagnajewicz, teksty piosenek wspólnie napisali Dorota Białkowska oraz Bartłomiej Łochnicki. Emilia Jarosz stworzyła choreografię. Marta Bacajewska i Bartłomiej Łochnicki przygotowali młodych artystów wokalnie, a Kamila Wróbel-Malec i Dawid Franciszek Malec aktorsko.

23 kwietnia planowane są dwa pokazy: na godz. 11.30 i na godz. 14.00 ale to nie koniec. Musical zostanie zaprezentowany szkołom w dniach: 24, 25, 26, 27 oraz 28 kwietnia o godz. 9.00 i 11.00. “Pinokio” będzie można również obejrzeć 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka o godz. 17.00.

Bilety do nabycia: nieteatr.pl
Zapraszamy.

Realizatorzy:
Scenariusz i reżyseria: Dorota Białkowska
Muzyka: Marcin Nagnajewicz
Teksty piosenek: Dorota Białkowska, Bartłomiej Łochnicki
Choreografia: Emilia Jarosz
Przygotowanie wokalne: Marta Bacajewska, Bartłomiej Łochnicki
Przygotowanie aktorskie: Kamila Wróbel-Malec i Dawid Franciszek Malec

Obsada
Pinokio – Filip Chojnowski, Antoni Romanowicz
Dżepetto – Bartłomiej Łochnicki
Świerszcz – Aleksandra Danilczuk, Wanda Kuźmicz
Wróżka – Hanna Bacajewska, Weronika Gołubowska
Lis – Julia Grigoriew, Alicja Matys
Kot – Nicole Potocka, Małgorzata Urban
Adelajda – Wiktoria Kowalewska, Aleksandra Okuła
Klara – Róża Krukowska, Karina Piwańska
Knot – Antoni Gąsior, Mikołaj Kuźmicz
Francesca – Amira Harrari, Julia Przystupa
Sofija – Pola Suchocka
Lara – Pola Garkowska
Fabiola – Milena Kuryło, Pola Pawełko
Lorenzo – Piotr Dąbrowski, Oliwier Stulgis
Marcello – Aleksander Gierasimczuk, Wojciech Wojciula


Tekst: Białostocka Akademia Musicalowa
fot. Emilia Rogalska