KULTURA I ROZRYWKATurystyka

Piotrek Kilian “Pirat Dyplomata” – Jak zostać piratem z Karaibów?

W ramach cyklu Ciekawi Świata Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na prezentację podróżniczą dla dzieci: Piotrek Kilian “Pirat Dyplomata” – Jak zostać piratem z Karaibów?

Zapraszamy gorąco na szybki kurs: jak zostać piratem z Karaibów! W programie: sztorm na środku oceanu, zabójcza flora i fauna oraz poradnik, co zrobić, gdy zostanie się nielegalnym imigrantem z pustą sakiewką w państwie wyspiarskim.

W drugiej części spotkania pozostaniemy w rejonie Morza Karaibskiego. Opowiemy sobie trochę o życiu w najtańszej i najniebezpieczniejszej dzielnicy Mexico City, kulcie Santa Muerte, meksykańskich wiedźmach, robieniu tatuaży w dżungli i nauce surfingu. Co może pójść nie tak?

Piotrek Kilian “Pirat Dyplomata” – góral z Beskidów (Istebna), który przypadkiem został piratem z Karaibów. Swoje podróże zaczął od kupienia biletu na Jamajkę. Rok później przepłynął jachtem Ocean Atlantycki z Afryki na Grenadę, po czym kontynuował swoją przygodę na Morzu Karaibskim, by po kilku miesiącach tam powrócić i rozpętać niezły Meksyk!

Nie straszne są mu także długodystansowe szlaki górskie i nietypowe wyzwania z nimi związane: przez ostatnie kilkanaście miesięcy przeszedł w warunkach zimowych trzy najdłuższe w Polsce, z czego GSB za 8,60 zł, GSS charytatywnie w czapce Świętego Mikołaja, a także dokonał pierwszego i jedynego zimowego przejścia tam i z powrotem (900 km) Niebieskiego Szlaku Granicznego uznawanego za “Najdzikszy Szlak w Polsce”. Ma na koncie również przejście pustyni na Bliskim Wschodzie i zimowe działania za kołem podbiegunowym.

Z wykształcenia specjalista od bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, ale jak sam twierdzi, pościgi i wybuchy go nudzą, dlatego woli pisać i podróżować. Robi to w swoim stylu: z adrenaliną i niskobudżetowo odwiedził przez ostatnie 5 lat prawie 40 państw. Jest też dyrektorem Beskidzkiego Festiwalu Podróżników oraz współzałożycielem stowarzyszeń: Główny Szlak Beskidzki i Instytutu Śląska Cieszyńskiego.

Piotrek Kilian “Pirat Dyplomata” – Jak zostać piratem z Karaibów?

22 kwietnia 2023, godz. 11:00
klub Fama, ul. Legionowa 5

bilety: 15 zł, wkrótce do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na https://bilety.bok.bialystok.pl/

Piotrek Kilian ”Pirat Dyplomata”
szlaki górskie nie są straszne dla Piotrka Kiliana

Źródło informacji i fot.: Białostocki Ośrodek Kultury