WIADOMOŚCI

26 marca kiermasz wielkanocny przy kościele w Choroszczy

Zajączki, kurczaczki, koszyczki i oczywiście jajka ozdabiane na różne sposoby, a jedno piękniejsze od drugiego. To wszystko na stołach, a za stołami uwijają się sympatyczne i uśmiechnięte Panie, gotowe przekonać i doradzić, bo wybór jest wielki 😊, a cel szlachetny.

W Choroszczy od kilku dni trwa kiermasz wielkanocnych ozdób wykonanych w miejscowym Domu Pomocy Społecznej Trzy Dęby. Tak jak w ubiegłą (19.03), również w przyszłą niedzielę (26.03) ozdoby można będzie kupić przy kościele w Choroszczy.

We czwartek (23.03) w godz.: 11:00 – 13:00, kiermasz wielkanocny gościł w Starostwie Powiatowym w Białymstoku.

Każdy z kupujących nie tylko zyskuje, pięknie wykonane elementy do świątecznego udekorowania domu ale też wspiera Tadzia. Tadzio jest 11-letnim chłopcem, który z powodu wrodzonego wodogłowia, cierpi na niepełnosprawność psychoruchową. Chłopiec czeka na operację bioderek i późniejszą wielomiesięczną rehabilitację w Instytucie Paley’a w Warszawie. Operacja ma zwiększyć możliwości ruchowe i zapobiec bólowi. Niestety nie jest to zabieg refundowany, a jego koszt szacowany, to 173.000zł. Jeżeli ktoś może, to naprawdę warto pomóc Tadziowi i jego Rodzicom.

Domu Pomocy Społecznej Trzy Dęby, nie pierwszy już raz pomaga innym, wystawiając swoje prace na sprzedaż. W grudniu ubiegłego roku w ten sposób DPS pomagał Hospicjum Domu Opatrzności Bożej w Białymstoku. To zasługuje na szczególne uznanie, że Ci ludzie, którzy sami mają niewiele, umieją dzielić się z innymi.

fot.: Powiat białostocki/Facebook
opr. mm