NA SYGNALE

Chciała wynająć dom na wakacje, straciła blisko 3000 złotych

Blisko 3000 złotych straciła 37-latka, która chciała wynająć dom na wakacje w Chorwacji. Kobieta po uzgodnieniu szczegółów i otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji, wpłaciła zaliczkę. Po tym kontakt ze sprzedającym urwał się. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku podczas zakupów w Internecie.

Zaniżone ceny oferowanych towarów, fikcyjne opinie klientów, czy żądanie przedpłaty – to tylko niektóre sposoby, jakich internetowi oszuści chwytają się, żeby wyłudzić pieniądze. Użytkownicy Internetu coraz częściej stają się ofiarami oszustów działających w sieci.

Tym razem oszukana została 37-letnia białostoczanka. Kobieta w serwisie społecznościowym znalazła ofertę wynajęcia domu w Chorwacji. Za pośrednictwem komunikatora odezwała się do osoby oferującej wynajem.

Po omówieniu szczegółów, 37-latka otrzymała umowę z uzgodnionym terminem rezerwacji. Następnie wynajmująca podała kobiecie numer zagranicznego konta bankowego, na które poszkodowana wpłaciła umówioną zaliczkę w wysokości blisko 3000 złotych.

Przeglądając serwis społecznościowy, 37-latka natknęła się na informację dotyczącą oszustów działających w Chorwacji przy wynajmie domów na okres wakacyjny. Znajdował się w niej serwis, z którym poszkodowana zawarła umowę. Kobieta ponownie próbowała skontaktować się z wynajmującą dom, jednak kontakt się urwał.

Źródło: KMP Białystok