WIADOMOŚCI

Nowe mieszkania KTBS

Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybudowało w 2022 roku budynek mieszkalny z 28 lokalami. To inwestycja zrealizowana przy ul. Rotmistrza W. Pileckiego 2 w Białymstoku.

Już w 2021 roku KTBS rozpoczęło rozbudowę i termomodernizację istniejącego budynku mieszkalnego przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Inwestycja objęła też przebudowę infrastruktury i zagospodarowanie terenu z małą architekturą, drogami dojazdowymi i parkingiem naziemnym.

W dobudowanym budynku są 2 klatki schodowe, 4 kondygnacje. Dostępnych jest 28 lokali mieszkalnych, 4 garaże indywidualne i 31 miejsc postojowych na parkingu naziemnym. Mieszkania mają powierzchnię od 25 mkw do prawie 59 mkw.

– Jest duże zapotrzebowanie na mieszkania komunalne w naszym mieście. W KTBS jest obecnie kilkaset wniosków o przyznanie lokalu. Dlatego tak ważne jest rozwijanie komunalnych zasobów mieszkaniowych – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Wciąż inwestujemy, budujemy i przekazujemy białostoczanom kolejne mieszkania. Tym razem 28 rodzin oczekujących na własne lokum, zamieszka w budynku przy ulicy Pileckiego.

Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Białymstoku od 1997 r. do 2022 r. wybudowało 51 budynków mieszkalnych, w których znajduje się 2717 lokali mieszkalnych, 78 lokali użytkowych, 332 garaże i 66 miejsc postojowych w garażu podziemnym wielostanowiskowym.

Tekst: UM Białystok
fot. Adama Ludwiczak