WIADOMOŚCI

31-latka kierująca Toyotą wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo

16 stycznia 2023 r. około godz. 7:25 dyżurny PSP w Bielsku Podlaskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym. Kierująca Toyotą 31-latka, podróżująca z 4-letnim dzieckiem, najprawdopodobniej wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 681 w pobliżu miejscowości Świrydy (gm. Brańsk).

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastali samochód osobowy marki Toyota Corolla, stojący na poboczu jezdni, po uderzeniu dachem w drzewo. Po rozpoznaniu sytuacji, okazało się, że autem podróżowała kobieta z dzieckiem i oboje są uwięzieni w aucie. Strażacy natychmiast przystąpili do działania, użyli specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, co pozwoliło uwolnić poszkodowanych w wypadku. Po wydobyciu, kobieta i dziecko zostali przekazani zespołowi ratownictwa medycznego, którzy przetransportowali ich do szpitala.

W działaniach ratowniczych udział brali strażacy z JRG w Bielsku Podlaskim, OSP Świrydy i OSP Brańsk, oraz zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR i Policja.

Apel do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło informacji: KPP w Bielsku Podlaskim i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim/Facebook
fot.: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim/Facebook