MOTORYZACJAWIADOMOŚCI

Zamknięty przejazd kolejowy w Niewodnicy Kościelnej

Z powodu przebudowy linii kolejowej na odcinku Białystok-Czyżew w Niewodnicy Kościelnej został zamknięty dla ruchu pojazdów przejazd przez tory kolejowe.

Szacuje się, że prace przy przebudowie potrwają ok. czterech miesięcy. W tym okresie kierowcy będą zmuszeni korzystać z objazdów – do przejazdu w Trypuciach, mogą też skorzystać z przejazdu w Klepaczach, na ul. Kolejowej.

Zakaz nie obowiązuje pieszych, mogą oni w dalszym ciągu korzystać z tego przejścia w drodze do kościoła, szkoły lub przedszkola.

Przebudowa linii kolejowej na odc. Białystok-Czyżew, pozwoli na zwiększenie prędkości przejeżdżających tą trasą pociągów. Pociągi osobowe będą mogły poruszać się z szybkością do 200km/h, natomiast składy towarowe do 120km/h.

W związku z budową tunelu pod torami, zamknięty jest także sąsiedni przejazd w Baciutach. Kierowcy jadący z Białegostoku do Wysokiego Mazowieckiego, powinni korzystać z objazdu przez Łapy.

Mimo czasowych niedogodności, po zakończeniu robót, kierowcy wiele zyskają. Bezkolizyjny przejazd, bez konieczności czekania przed kolejowym szlabanem.

Źródło informacji i foto: Powiat białostocki/Facebook