NA SYGNALE

Narkotyki warte miliony już nie trafią do obiegu

Narkotyki o wartości blisko 3,2 mln zł ujawnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. W związku ze sprawą dwóch obywateli Polski zostało tymczasowo aresztowanych

9 sierpnia 2022 r. w Szczecinie w trakcie wspólnych działań funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Placówki SG w Szczecinie ujawnili i zabezpieczyli duże ilości wyrobów narkotycznych.

W wyniku podjętych czynności podczas przeszukania mieszkania i auta należącego do 24-letniego Polaka funkcjonariusze ujawnili ponad 70 kg ziela konopi, marihuanę oraz substancje psychotropowe w postaci mefedronu.

Łączną wartość ujawnionego towaru oszacowano na blisko 3,2 mln zł. Zabezpieczono także dużą ilość gotówki. W sumie w mieszkaniu znajdowało się ponad 64 tys. zł i blisko 10 tys. Euro.

Dwaj, 24 letni mieszkańcy Szczecina, postanowieniem sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie prowadzą funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

To kolejne w tym roku ujawnienie narkotyków przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. 3 maja 2022 roku w Augustowie ujawniono kokainę o wartości blisko 12 mln zł, którą w baku na paliwo przewoził 51-letni bezpaństwowiec.

zabezpieczone pieniądze

tekst i fot. POSG