NA SYGNALE

W centrum Białegostoku karetka zderzyła się z osobówką

Wczoraj (28.07) przed godziną 18 w Białymstoku na skrzyżowaniu AL. Piłsudskiego z ul. Sienkiewicza samochód osobowy zderzył się karetką pogotowia.

Jak nas poinformował Piotr Chojnowski, rzecznik KW PSP w Białymstoku, Straż Pożarna w dniu wczorajszym została zadysponowana do wypadku z udziałem karetki pogotowia. Wypadek miał miejsce w Centrum Białegostoku, na skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z ul. Sienkiewicza.

Po dotarciu strażaków na miejsce okazało się, że karetka w wyniku zderzenia z samochodem osobowym przewróciła się na bok.

W wypadku uczestniczyło łącznie 6 osób, 4 osoby z zespołu medycznego karetki plus przewożony karetką pacjent i kierowca samochodu osobowego.

Do szpitala zostali przewiezieni – kierowca auta osobowego i pacjent z karetki. Załoga ambulansu, tylko z lekkimi potłuczeniami, nie wymagała hospitalizacji.

Natomiast ze wstępnego komunikatu KWP wynikało, że przebieg wypadku był następujący: w jadącą ulicą Sienkiewicza karetkę pogotowia z włączoną sygnalizacją, uderzył volkswagen, jadący ul. Piłsudskiego od strony ul. Malmeda.

Na miejscu działały 3 Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej, Policja, i 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Fot. Piotr Chojnowski, rzecznik KW PSP w Białymstoku