WIADOMOŚCI

Marihuana ukryta w transporcie z winem

Funkcjonariusze CBŚP i Karpackiego OSG przejęli 44 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 850 tys. zł. Narkotyki ukryte były w transporcie hiszpańskiego wina.

Transport wina z marihuaną
funkcjonariusze znaleźli 44 kilogramy marihuany w transporcie wina

Policjanci z Zarządu Krakowskiego CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że do Polski zmierza transport narkotyków z Hiszpanii.

Wynikiem tych ustaleń były działania mające na celu znalezienie i przejęcie towaru. Funkcjonariusze zadecydowali o przeszukaniu wytypowanej hali magazynowej, znajdującej się na terenie powiatu krakowskiego.

Przeszukania były zbieżne w czasie z dostawą i rozładunkiem na hali, hiszpańskiego wina. Po wnikliwym sprawdzeniu transportu, funkcjonariusze znaleźli w nim 44 kilogramy marihuany, zapakowanej próżniowo w torbach foliowych.

Z takiej ilości narkotyku można by przygotować blisko 44 tysiące działek dilerskich, a szacunkowa czarnorynkowa wartość przejętych środków odurzających to blisko 850 tysięcy złotych.

W wyniku tych ustaleń Prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie przedstawił 42-letniemu mężczyźnie zarzut przemytu znacznych ilości środków odurzających.

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany mężczyzna może mieć związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych.

Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 15 lat.

Śledczy na poczet ewentualnych kar zabezpieczyli ponad 2 tysiące butelek wina wartych około 230 tysięcy złotych.

tekst i fot. : CBŚP
opr. mm