ZDROWIE

„Pędem do lekarza”, czyli akcja z okazji Dnia Ojca

We czwartek 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Święto to ustanowiono, aby wyrazić wdzięczność, wszystkim ojcom za trud włożony w wychowanie dzieci i opiekę nad rodziną. Dzieci zwykle obdarowują w tym dniu swoich ojców jakimiś drobnymi upominkami, w postaci nie zawsze przydatnych gadżetów.

Białostockie Centrum Onkologii i Stowarzyszenie do Walki z Rakiem, w tym dniu, chce zaproponować wszystkim ojcom, coś dużo bardziej cennego, czyli zdrowie. Dlatego wyszło z inicjatywą zorganizowania akcji edukacyjnej pod hasłem „Pędem do lekarza”.

Akcja ma na celu uświadomienie jak ważna w życiu mężczyzny, a szczególnie Ojca, który jest „głową rodziny”, profilaktyka.

Niestety, wszyscy wiemy jak trudno jest zmobilizować mężczyznę do wizyty u lekarza w przychodni, a z drugiej strony znana jest ich słabość do samochodów, dlatego postanowiliśmy połączyć dwa w jednym.

Stąd pomysł, żeby zorganizować akcję „Pędem do lekarza” na terenie salonu samochodowego Toyota Auto Park w Białymstoku. Mamy nadzieję, że to skutecznie panów zachęci do wzięcia w niej udziału.

Każdy mężczyzna, który w tym dniu w godz. 10:00-13:00 przyjedzie do salonu Toyoty, będzie miał okazję rozmowy z naszymi lekarzami. Będą to specjaliści BCO (radioterapeuta, chirurg onkolog) z zakresu profilaktyki tzw. męskich nowotworów i chorób układu pokarmowego.  

Lekarze specjaliści, będą edukować panów z zakresu:

  • samobadania jąder,
  • prawidłowego odżywiania
  • i profilaktyki nowotworowej.

Uwaga, tego dnia nie będą wykonywane żadne badania, jest to niemożliwe, ponieważ akcja odbywać się będzie na terenie salonu samochodowego Toyota Auto Park przy ul. Elewatorskiej 60 Białystok.

Zmobilizujmy naszych Ojców, żeby skorzystali właśnie z tej formy uczczenia swego święta. Niech każdy Tata zapamięta – lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Źródło informacji: BCO Białystok
fot. pixabay.com
opr. mm