WIADOMOŚCI

Weekendowy piątek na Giełdzie Rolno-Towarowej

W piątek (17.06.2022) na giełdzie przy Andersa w Białymstoku, ruch raczej był niewielki. Przy większości straganów, to sprzedawcy czekali na klientów.

Ceny, szczególnie truskawek są wyższe, niż przed tygodniem. W ubiegłym tygodniu ich cena była na poziomie 6,50-7,00 zł, natomiast dzisiaj w przeważającej większości sprzedający wystawili cenę 9 zł za kilogram, zdarzały się po 8 zł ale te były raczej gorszej jakości. Zdecydowałam się na zakup kilogram truskawek w cenie 9 zł ale szczerze mówiąc nie polecam, może miałam pecha ale te „moje” są wyjątkowo kwaśne.

Poza truskawkami, dużym powodzeniem cieszyły się ogórki. W przypadku ogórków, spora rozpiętość cenowa, bo od 4 zł do 7,50 zł za kilogram. Zestaw dodatków do ogórków małosolnych, można było kupić w cenie 4 zł.

Główkę młodej kapusty „z Podlasia”, można było kupić za 6,50zł

Młode ziemniaki (zresztą tylko takie były, nie ma już w sprzedaży ziemniaków zeszłorocznych), w większości cena 3,50 zł za kilogram ale jak, ktoś się postarał to mógł znaleźć w cenie 2,80zł, a nieco drobniejsze nawet za 2 zł.

Wydaje się, że sporo białostoczan, zrobiło sobie długi weekend i wyjechało „za miasto” ewentualnie spędzają ten czas w przydomowych ogródkach, ewentualnie zakupy odkładają tradycyjnie na sobotę.

tekst i fot.: mm