SPORT

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki

W niedzielę (22 maja) w Białymstoku odbędzie się międzynarodowa impreza lekkoatletyczna. Podczas Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki w skoku wzwyż, skoku o tyczce i pchnięciu kulą zmierzą się medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy w lekkiej atletyce.

Impreza lekkoatletyczna z udziałem znakomitych sportowców w Białymstoku organizowana jest już po raz czwarty. Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki odbędzie się w niedzielę (22 maja). W nietypowej jak na wydarzenie sportowe przestrzeni, na trzech specjalnie zaaranżowanych arenach, rozegranych zostanie pięć konkurencji: pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, skok wzwyż kobiet i mężczyzn, oraz skok o tyczce mężczyzn.

Mityng Gwiazd w widowiskowej i dostępnej dla wszystkich formule zaprezentuje „królową sportu” na bardzo wysokim poziomie. To dobra okazja do obejrzenia gwiazd międzynarodowej lekkoatletyki na żywo, kibicowania im, a także zdobycia ich autografów. Zapraszam białostoczan na to wydarzenie.  

zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Dyrektor sportowy wydarzenia Marcin Rosengarten zapowiada, że na starcie staną medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy. W Białymstoku już tradycyjnie pojawi się Piotr Lisek – rekordzista Polski w skoku o tyczce. Ma konkurować między innymi z Mattem Ludwigiem z USA – ubiegłorocznym zwycięzcą i rekordzistą Mityngu Gwiazd, który skoczył w Białymstoku 5,80 m. W tym konkursie planują wystartować również finaliści mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich Brytyjczyk Harry Coppell i Holender Ruttger Koppelaar z rekordami życiowymi ponad 5,80 m. W skoku wzwyż kobiet będziemy mogli zobaczyć między innymi Mirelę Demirevę z Bułgarii – srebrną medalistkę olimpijską i dwukrotną wicemistrzynię Europy.

W konkurencji pchnięcia kulą mężczyzn mają pojawić się Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Zmierzą się z ubiegłorocznym zwycięzcą Mityngu Gwiazd, brązowym medalistą mistrzostw świata Filipem Mihajlevicem z Chorwacji. Wśród kulomiotek ma wystartować aktualna mistrzyni Europy Paulina Guba, która w Białymstoku na Mityngu Gwiazd triumfowała już dwukrotnie – w 2018 i 2021 roku.

Początek Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki o godz. 14.30. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny. Transmisja z zawodów w TVP Sport.

Imprezę organizuje Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z agencją AthleTeam Marcin Rosengarten, we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Będzie to kolejna edycja tej imprezy. Poprzednie odbyły się w 2018, 2019 i 2021 roku.

tekst: UM Białystok
fot. Marcin Jakowiak
opr. pola