NA SYGNALE

Wysokie kary za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Tylko wczoraj, policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali 5 kierowców, którzy nie stosowali się do zakazów wyprzedzania i obowiązujących limitów prędkości. Dwóch kierowców pojazdów ciężarowych zostało ukaranych mandatami w wysokości 1000 złotych.

Policjanci z białostockiej drogówki każdego dnia zwracają uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Tylko wczoraj mundurowi zatrzymali 5 kierowców, którzy nieprawidłowo wyprzedzali i przekroczyli dopuszczalną prędkość. Jednym z nich okazał się 39-letni obywatel Serbii.

Kierowca dafa został zatrzymany na krajowej „ósemce” tuż po 7, kiedy wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych. Godzinę później w tym samym miejscu za ten sam manewr ukarany został 52-letni obywatel Rosji. Wysokość nałożonego mandatu wyniosła również 1000 złotych.

Kolejni kierowcy zostali zatrzymani z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Pierwszego policjanci zatrzymali po 9 na Kopernika. 36-latek jechał seatem z prędkością 90 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Białostoczanin został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych i 6 punktami.

Przed 16 na Produkcyjnej policjanci zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca jechał z prędkością 88 kilometrów na godzinę i przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 kilometry na godzinę. Za kierownicą siedział 33-letni obywatel Białorusi. On także został ukarany 800-złotowym mandatem.

Z kolei przed 18 na policyjny radar wpadł kierowca renault. 50-letni białostoczanin jechał z prędkością 86 kilometrów na godzinę, w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. W tym wypadku wysokość mandatu wyniosła również 800 złotych, a konto kierowcy zasiliło 6 punktów.

KMP Białystok