WIADOMOŚCI

Nowi funkcjonariusze w podlaskiej KAS

  • W poniedziałek 4 kwietnia 8 nowych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wstąpiło w szeregi podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), a 4 kolejnych zostało mianowanych do służby stałej.
  • Ślubowanie i mianowania odbyły się w siedzibie Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku.
  • W podlaskiej KAS zatrudnionych jest aktualnie 1027 funkcjonariuszy i 1298 pracowników cywilnych.

Nowi funkcjonariusze złożyli ślubowanie w siedzibie Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku w obecności kadry kierowniczej i pocztu sztandarowego podlaskiej KAS. Do pełniących służbę w woj. podlaskim 1019 mundurowych dołączyły kolejne 3 funkcjonariuszki oraz 5 funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze, którzy  po raz pierwszy włożyli mundur mają za sobą wymagający, wieloetapowy proces rekrutacji, na który składały się m.in.: testy wiedzy, sprawności i kompetencji, rozmowa kwalifikacyjna oraz badanie zdolności do pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej. Przyjęci dziś funkcjonariusze KAS będą pełnili służbę w oddziałach celnych granicznych i wewnętrznych oraz w komórkach kontrolnych.

Podczas uroczystości 4 funkcjonariuszy zostało mianowanych także do służby stałej. W trakcie okresu przygotowawczego funkcjonariusze odbyli szkolenia i kursy, zdobywając wiedzę niezbędną do pełnia służby w KAS. Służbę przygotowawczą zakończyli pozytywnie zdanym egzaminem zawodowym oraz egzaminem z wybranego języka obcego.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku Wojciech Orłowski zwracając się do mianowanych funkcjonariuszy powiedział „To ważny dzień w Państwa życiu zawodowym. Stoją przed Wami odpowiedzialne zadania, ale jestem przekonany, że będziecie je realizowali sumiennie i profesjonalnie”.

Naczelnik Podlaskiego UCS insp. Maciej Fiłończuk gratulując nowo mianowanym funkcjonariuszom życzył bezpiecznej służby i podkreślił, że słowa roty ślubowania dodają odwagi, dzięki której codzienne obowiązki służbowe wykonujemy z większym zaangażowanie.

Radosław Hancewicz – Rzecznik prasowy podlaskiej KAS
fot. KAS